Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Biblioteka - świat w jednym miejscu

09.05.2022 17:30 | 0 komentarzy | 2 537 odsłony | Natalia Feluś
Od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. W tym roku pod hasłem „Biblioteka - Świat w jednym miejscu". Chrzanowska książnica zaprasza na szereg wydarzeń.
0
Biblioteka - świat w jednym miejscu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogólnopolskie hasło kampanii odnosi się do biblioteki jako mikro i makrokosmosu jednocześnie. Wystarczy wejść - i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę.

Podczas tegorocznej edycji chrzanowska biblioteka przygotowała różnorodny program: wystawy, wernisaż, konkurs, akcje promocyjne, spotkania autorskie, filmy online, artykuły, recenzje i felietony, zabawy literackie, warsztaty, spotkania tematyczne i prezentacje. Przez cały tydzień biblioteka przypominać będzie, o tym, że jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno w realnej przestrzeni, jak i w wirtualnej rzeczywistości social mediów.

Pracownicy MBP w Chrzanowie szczególnie zwracają uwagę na trzy wydarzenia:

1. Spotkanie autorskie z Robertem Ziębińskim, które odbędzie się 12 maja o godz. 17:30 pt. „Groza, kryminał, popkultura i... jazz". Autor, kiedyś mieszkaniec Chrzanowa - dzisiaj pisarz, dziennikarz, publicysta, znawca twórczości Stephena Kinga oraz redaktor naczelny Playboya (ed. polska).

2. Wystawa „Czytany Obraz - malarstwo Roberta Barei" w dniach 13.05 - 20.06.2022 r. Robert Bareja - artysta, plastyk, malarz, poeta i muzyk. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Autor ponad 20 wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Animator i inicjator wydarzeń kulturalnych w Jastrzębiu-Zdroju. W Chrzanowskiej bibliotece swoje prace wystawał na wystawach zbiorowych w ramach projektu „Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska".

3. Wernisaż „Czytany Obraz" odbędzie się 13 maja o godz. 17:00 wraz z rozstrzygnięciem ogólnopolskiego konkursu literackiego „Czytany Obraz". W trakcie wernisażu wystąpi zespół Senior Singers.

Szczegółówy program Tygodnia Bibliotek realizowany w MBP w Chrzanowie dostępny jest TUTAJ.