Na razie członkowie Towarzystwa Wędkarskiego "Kościelec", opiekujący się tym akwenem, wpuścili do wody mikroorganizmy. W sumie 280 litrów specjalnej mieszanki.
Takie mikroorganizmy mają przede wszystkim poprawić klarowność wody. Z kolei więcej światła oznacza lepszy wzrost roślin.
- Pozwoli to również na lepszą obserwację wodnego ekosystemu oraz ograniczy rozwój glonów i zmniejszy ryzyko ich "zakwitu". Oczywiście na efekty trzeba będzie nieco poczekać, natura rządzi się swoimi prawami - zaznacza Tomasz Brożek, prezes TW "Kościelec".
Ponadto wędkarze sprawdzili, co kryje się w stawie, używając podwodnego drona i urządzenia do pomiaru rozpuszczonego w wodzie tlenu, które przekazała firma Dan Cake Polonia.
To pierwszy krok do stworzenia wodnego ogrodu w Kościelcu. Chodzi o nasadzenie lilii (nenufarów), które nie tylko będą cieszyć oko, ale też poprawią parametry wody, co jest ważne dla hodowli ryb.
Na utworzenie ogrodu wodnego w stawie w Kościelcu wędkarze wygrali 10 tys. zł w konkursie "Fundusz Naturalnej Energii", organizowanym przez Gaz-System SA i Fundację Nasza Ziemia.
W planach są także tablice edukacyjne, informujące o działalności TK "Kościelec". Ponadto montaż kamery do monitoringu "na żywo" i uruchomienie nowej strony internetowej.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz