Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czym wyróżniają się rowery elektryczne KTM?

04.05.2022 23:44 | 0 komentarzy | 3 316 odsłony | red

Materiał promocyjny

KTM to popularna marka motocykli i rowerów pochodząca z Europy. Firma została założona w 1934 roku w austriackim mieście Mattighofen dzięki inżynierowi Hansowi Trunkenpolz i otrzymała nazwę Kraftfahrzeuge Trunkenpolz Mattighofen, w skrócie KTM. Pierwsze przedsięwzięcia firmy sięgają 1964 roku. To wtedy KTM wprowadził na rynek swój pierwszy model.
0
Czym wyróżniają się rowery elektryczne KTM?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A już w 1971 roku na rowerze szosowym KTM wywalczono pierwszy tytuł – zwycięzcą mistrzostw został słynny austriacki zawodnik Walter Obersberger. Wcześniej firma KTM Motor-Fahrzeugbau należąca do Trunkenpolz początkowo naprawiała motocykle, a w 1954 roku rozpoczęła produkcję pod własną marką. W 1964 roku pod marką Fleetking produkowała rowery na rynek amerykański. W 2000 roku powstała współczesna linia produkcyjna firmy, która obecnie składa się z wysokiej jakości rowerów w przystępnej cenie.

Rowery elektryczne KTM – charakterystyka

Najpopularniejsze rowery elektryczne KTM należą do linii Freeride E. Z łatwością jeździ na nich po koleinach, jest łatwy w prowadzeniu i dobrze wyważony. Jego 260-woltowy akumulator litowo-jonowy może wytrzymać deklarowane 1,5 godziny (w zależności od stylu jazdy), podczas gdy energia odzyskuje się podczas jazdy na wybiegu lub hamowania, co pozwala zwiększyć jego zasięg. Jego podwozie składa się z kompozytowej ramy, widelca WP Xplor 43, amortyzatora WP PDS Xplor i długiej główki ramy zapewniającej stabilność i prowadzenie. Rowery KTM charakteryzują się odpornością na zużycie i żywotnymi akumulatorami, które średnio działają 4 do 8 lat.

KTM FREERIDE E-XC reprezentuje najnowszą generację rowerów elektrycznych. Posiada bezszczotkowy silnik synchroniczny o mocy 18 kW w nowoczesnym podwoziu. Rower z nowoczesnym zawieszeniem WP XPLOR z przodu jak też i z tyłu, jest wyjątkowo zwrotny, oraz bardzo dynamiczny i zapewnia doskonałą mobilność w terenie. Rowery KTM możesz kupić między innymi w sklepie mocnerowery.pl.

 

Dlaczego warto zainwestować w rower elektryczny?

Rowery elektryczne to wygodny i niedrogi, osobisty środek transportu w środowisku miejskim. Zamiast zatłoczonej komunikacji miejskiej czy stania w niekończących się korkach w prywatnym aucie, o wiele szybciej i przyjemniej jest dojechać do celu na rowerze elektrycznym. Rowery elektryczne mają szereg zalet, które docenią jednakowo amatorzy, jak i profesjonaliści.

Silnik elektryczny zwiększy siłę pedałowania. W momencie zmęczenia, pokonywania trudnego terenu, rower elektryczny stanie się pomocnikiem, poszerzającym granice twoich możliwości. Wzgórza i podjazdy w górach nie będą już wydawać się murem nie do pokonania. A w przypadku mniej sprawnej osoby lub starszej rower elektryczny może zmniejszyć obciążenia pojawiające się podczas jazdy. Rower elektryczny to szybkość i możliwość pokonywania długich dystansów.

Pomimo tego, że rower elektryczny wymaga od nas mniej wysiłku, jest rowerem. I nadal musisz pedałować, ale z mniejszym wysiłkiem. Możesz więc regularnie jeździć na rowerze elektrycznym, co poprawi twoją sprawność fizyczną. Taki trening nie będzie wyczerpujący, a jednocześnie ma wszystkie zalety jazdy na rowerze. Dojazd do pracy lub gdziekolwiek indziej bez wydawania pieniędzy na paliwo, lub transport publiczny to dobry powód, aby przesiąść się na rower elektryczny.

Jak dbać o rower elektryczny?

Nowoczesny rower to złożony mechanizm. I jak każdy inny mechanizm wymaga konserwacji. Pod tym względem niewiele różni się na przykład od samochodu, przy którego zakupie otrzymujesz książkę serwisową. Wymiana oleju, filtrów, klocków, tarcz, świec zapłonowych, amortyzatorów, pasków/łańcuchów itp. - wszystko ma swoją żywotność.

Z rowerem jest łatwiej niż z autem, ale przed każdą jazdą należy sprawdzić poszczególne elementy roweru:

  • Ciśnienie w oponach (dla MTB co najmniej 2 atmosfery).
  • Stan łańcucha.
  • Hamulce (stan tarczy i klocków, regulacja luzu, stan przewodów hydraulicznych, uchwytów).
  • Mocowanie kół kierownicy i siodełka.
  • Urządzenia ładujące (reflektor, tylne światło, główny akumulator).

Łańcuch może odpaść z powodu niewystarczającego naprężenia - w tym przypadku najłatwiej jest usunąć jedno lub więcej ogniw. Łańcuchy rowerowe najczęściej mają blokadę zwalniającą, jednak nie ma potrzeby regulacji długości łańcucha – to raczej wskazówka na przyszłość, gdy przyjdzie czas na jej zmianę.

Materiał promocyjny