Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Sklep sieci TXM w Chrzanowie zamknięty. Z centrów handlowych znikają niektóre odzieżowe marki

11.05.2022 14:20 | 6 komentarzy | 11 008 odsłon | Alicja Molenda
W Centrum Handlowym MAX nieczynny jest sklep sieci TXM. Jej zarząd złożył wniosek o ogłoszenie upadości i podaje przyczynę tej sytuacji.
6
Sklep sieci TXM w Chrzanowie zamknięty. Z centrów handlowych znikają niektóre odzieżowe marki
Chrzanowski sklep TXM nie oparł się covidowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przez dwa lata TXM działalność biznesową prowadził w ramach zatwierdzonego układu sądowego z wierzycielami. Niestety postępowanie restrukturyzacyjne, w tym zamiana 65 procent zobowiązań na akcje spółki, okazało się nieskuteczne. Zarząd złożył więc wniosek o ogłoszenie upadłości.

- Podstawowymi czynnikami leżącymi u podstawy decyzji zarządu o wniosku o upadłość były osiągane wyniki finansowe oraz sytuacja płynnościowa zdeterminowana w trakcie ostatnich lat przez negatywny wpływ pandemii, a jednocześnie brak wsparcia dla TXM jako podmiotu bezdyskusyjnie dotkniętego pandemią- czytamy w komunikacie spółki

Dodatkowo TXM przekazało informację, że otrzymał oświadczenia od PKO BP i ING Banku Śląskiego dotyczące okresowych zmian zapisów podpisanej umowy restrukturyzacyjnej oraz zawierających zgodę na zmiany zobowiązań banków do powstrzymania się od wykonywania określonych uprawnień w związku z trwającymi przypadkami naruszeń. Na wypracowanie nowych zasad współpracy strony dały sobie czas do 11 maja tego roku.

Opublikowane wyniki finansowe za 2021 roku wykazały, że spółka zanotowała 15,3 miliona złotych straty operacyjnej wobec 22,3 miliona złotych straty w 2020 roku.

TXM jest właścicielem sieci dyskontowej TXM i Textilmarket. Na koniec 2021 roku dysponował około 200 placówkami handlowymi i łącznej powierzchni prawie 47 tysięcy metrów kwadratowych. Jedną z nich miał w Chrzanowie.

Z polskich cenrtów handlowych znikają odziezowe marki. Nie ma już Orsay, Camaieu, Marks&Spencer, Cubus, Promod, Gap, Klio, Jackepot&Cottonfield.

 

Czytaj również