Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gminne place zabaw czekają na dzieci (ZDJĘCIA)

25.04.2022 11:45 | 0 komentarzy | 3 465 odsłony | Natalia Feluś
Do końca tego tygodnia mają zakończyć się naprawy na gminnych placach zabaw w Chrzanowie. Sprawdziliśmy, większość z nich jest już przygotowana na przyjęcie dzieci podczas majówki.
0
Gminne place zabaw czekają na dzieci (ZDJĘCIA)
Piasek na gminnych placach zabaw, jak tym na os. Kościelec w Chrzanowie, został zmieniony na nowy. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informują urzędnicy wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, na wszystkich gminnych placach zabaw został już wymieniony piasek na nowy. Większość z uszkodzonych urządzeń jest już naprawiona i gotowa do użycia. Drewniane konstrukcje na terenie zabaw dla dzieci w parku miejskim w Chrzanowie zostały odmalowane. Jeszcze do końca tego tygodnia potrwają naprawy na gminnych obiektach dla maluchów. Na majówkę będzie jak znalazł.

Naprawa usterek

Wielokrotnie pisaliśmy, że na placach zabaw są niebezpieczne elementy, jak betonowe krawężniki i podpory urządzeń dla dzieci (np. na placu zabaw przy ul. Broniewskiego w Chrzanowie i na os. Niepodległości). Trafialiśmy na połamane ławki, zdewastowane kosze na śmieci, uszkodzone podłoża. Rodzice nie raz alarmowali o zniszczonych huśtawkach, dziurach w trampolinach i sztucznej nawierzchni.

Teraz gminne place zabaw są pod koniec przeglądów. Na większości z nich już jest bezpiecznie np. w chrzanowskim parku miejskim, na os. Niepodległości, na os. Północ przy ul. Broniewskiego, na os. Kościelec. Jeśli tylko pogoda się poprawi, nie ma co zwlekać i warto korzystać z tych miejsc, jednocześnie pamiętając, by wspólnie o nie dbać.