Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mały krok w stronę budowy ekodzielnicy w Chrzanowie

15.04.2022 18:30 | 7 komentarzy | 6 770 odsłon | Łukasz Dulowski
Nowe bloki mieszkalne z funkcją handlową na parterze mają powstać między Kusocińskiego a Krakowską w Chrzanowie.
7
Mały krok w stronę budowy ekodzielnicy w Chrzanowie
Ekodzielnica ma powstać między Krakowską a Kusocińskiego w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taki jest plan, o którym burmistrz Robert Maciaszek mówił dużo wcześniej. Teraz oznajmił, że projekt ekodzielnicy jest już gotowy. Zapowiada, że w najbliższym czasie zostanie publicznie zaprezentowany.
Za projekt zapłacił Europejski Bank Inwestycyjny z siedzibą w Luksemburgu, a burmistrz chwali się, że Chrzanów jest chyba pierwszym miastem w Polsce, które zdobyło finansowanie z EBI.

Nowoczesne kamienice

Dla tej części Chrzanowa został w tej kadencji sporządzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zakłada, że obszar między Kusocińskiego a Krakowską ma przecinać na pół trakt pieszo-rowerowy. Od strony MOKSiR-u staną nowoczesne, ekologiczne kamienice mieszkalne, tworzące kwartał, z podziemnymi garażami oraz sklepami i lokalami usługowymi na parterze. Być może niektóre z nich będą przylegać frontem do Kusocińskiego. Resztę tego terenu wypełnią zieleńce i place zabaw.

Czekamy na wizualizację

Z tym planem powinien jakoś współgrać projekt zapłacony z pieniędzy Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Burmistrz Maciaszek jeszcze nie zdradza szczegółów, ale zapowiada, że niedługo je upubliczni. Czekamy więc na kolejną wizualizację.
Ekodzielnica ma zająć większą część obecnego placu targowego przy Kusocińskiego. Na 21 arach, od strony dworca ZKKM, kupcy zamierzali natomiast wybudować minigalerię.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.