Trzebinia

Michał Kowalik, tak jak Robert Lewandowski też czasem nie strzeli karnego (WIDEO, ZDJĘCIA)

13.04.2022 19:59 | 0 komentarzy | 5 151 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując na swoim stadionie Clepardię Kraków.
0
Pojedynek w meczu MKS Trzebinia - Clepardia Kraków

Materiał wideo:

JAKO IV liga - małopolska grupa zachodnia

MKS Trzebinia - Clepardia Kraków 3-1 (1-1)

0-1 Kamil Kupiec (23-karny), 1-1 Michał Kowalik (40), 2-1 Marcin Kalinowski (74), 3-1 Marcin Szczurek (77)

MKS: Wróbel - Martyniak, Górka, Kalinowski, Sochacki (73. Węgorek), Barczyk (89. Baran), Zybiński, Grzyb (84. Rejdych), Gałka (66. Garlacz), Sz. Kurek (66. Szczurek), Kowalik

Clepardia: Napieralski - Kupiec, Wołk, Sadowski, Suwała, Wiczkowski, Sargsyan (77. Błasiak), Bosak, Wójcik (82. Pokojski), Druziuk, Wisowski (52. Krok)

Jeśli ktoś spodziewał się, że starcie z autsajderem będzie dla trzebinian spacerkiem, szybko musiał zweryfikować swój pogląd.

W pierwszych 30. minutach prezentujący w ostatnim czasie zwyżkę formy gospodarze nie potrafili zdominować rywali. Zespół Clepardii skrzętnie to wykorzystał i w 23. minucie po serii błędów miejscowych wyszedł na prowadzenie. Po faulu Radosława Górki na jednym z zawodników gości arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Kamil Kupiec.

Stracony gol podziałał na „żółto-czarnych". Zaczęli oni częściej gościć pod bramką krakowian. W 37. minucie po prostopadłym podaniu od Adriana Zybińskiego, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Grzyb. Pomocnik MKS przegrał jednak pojedynek z Konradem Napieralskim.

W 40. minucie golkiper Clepardii musiał już jednak wyciągać futbolówkę z siatki. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się bowiem Michał Kowalik.

Popularny „Kowal" mógł chwilę później dać prowadzenie swojej drużynie, ale nie sięgnął piłki zagranej wzdłuż linii bramkowej przez Szymona Kurka.

Trzy minuty po zmianie stron Łukasz Sochacki został sfaulowany w polu karnym przez przeciwnika i sędzia podyktował jedenastkę dla Trzebini. Do piłki podszedł Michał Kowalik, ale jego strzał obronił Konrad Napieralski.

Sytuacja ta mogła się zemścić na gospodarzach, bo krakowianie stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje bramkowe. Pojedynki z Gorem Sargsyanen w 52. minucie oraz Piotrem Krokiem w 72. minucie wygrał jednak Tomasz Wróbel.

W 74. minucie gola zdobyli za to miejscowi. Marcin Szczurek dośrodkował z rzutu rożnego, a Marcin Kalinowski strzałem głową pokonał golkipera Clepardii.

Chwilę później trzebinianie cieszyli się z kolejnego trafienia. Jakub Grzyb podał do Marcina Szczurka, a ten z kilku metrów skierował piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania na 3-1.

Punkty paszportowe będą czynne w soboty. Sprawdź, kiedy i gdzie

Piłkarska sobota. Wyjazdowe przełamanie MKS Trzebinia, 11 goli w meczu Fabloku Chrzanów