Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Na wakacje szykuje się całodzienny festiwal nad Chechłem

04.04.2022 15:36 | 9 komentarzy | 11 561 odsłon | Grażyna Kaim

Impreza pod nazwą Chechło Live Festiwal planowana jest na 30 lipca. Główną jej gwiazdą ma być Dawid Kwiatkowski.

9
Na wakacje szykuje się całodzienny festiwal nad Chechłem
Dyrektor Chechło Live Festiwal Zbigniew Paterak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festiwal ma łączyć twórców muzycznych, filmowych, youtuberów oraz ludzi sportu.
Poza Dawidem Kwiatkowskim na scenie festiwalu wystąpią m.in.: Tomasz Karolak z zespołem "Pączki w tłuszczu" i raper Adi Nowak.

Ważnym lokalnym akcentem będzie występ Sztywnego Pala Azji.

- Zapowiada się wyjątkowy koncert, bo z okazji 35-lecia istnienia zespołu oraz rocznicy wydania jego pierwszej płyty - mówi Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury, które razem z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo na Jurze organizuje imprezę.

W programie jest też przewidziany laserowy pokaz świateł na wodzie, a na finał disco z DJ C-Bool.

Festiwal poprowadzi dziennikarz i komentator sportowy Edward Durda. Dyrektorem festiwalu jest aktor, reżyser, pracownik TCK Zbigniew Paterak, a kierownikiem ds. muzycznych wokalista i gitarzysta zespołu Eder Maciej Nowak.

- Jeśli impreza się spodoba, to postaramy się, żeby stała się wydarzeniem cyklicznym organizowanym w kolejnych latach - zapowiada Adam Potocki.

Udział w imprezie będzie bezpłatny. 150 tys. zł na jej przygotowanie pochodzi z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, że impreza ta - z dofinansowaniem Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - miała się odbyć we wrześniu 2020 roku. Przez pandemię została odwołana i przełożona na następny rok. Marszałek województwa małopolskiego zadecydował jednak, że i w 2021 roku nie będą dofinansowywane zadania związane z organizacją imprez masowych. Cała procedura związana z głosowaniem nad Chechło Live Festiwal została powtórzona i po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Projekt zdobył 2 673 głosy. Festiwal ma się odbyć w lipcu tego roku.