Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Wyśledzili go policjanci z Zatora

30.03.2022 13:00 | 4 komentarze | 5 696 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Funkcjonariusze zatrzymali i postawili 19 zarzutów 25-latkowi z Chrzanowa. Złodziej skradł kilkadziesiąt kratek i pokryw ze studzienek kanalizacyjnych. Działał nie tylko w powiecie chrzanowskim.
4
Kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Wyśledzili go policjanci z Zatora
FOT. KPP Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jesienią ubiegłego roku dekle od studzienek kanalizacyjnych i kratki nieustannie znikały z dróg i chodników Chrzanowa i okolic.

W listopadzie ub. roku w ciągu kilku dni sprawca ukradł kilkadziesiąt pokryw studzienek także w Zatorze.

- Swoim bezmyślnym i karygodnym działaniem mógł zagrozić życiu i zdrowiu innych osób. Poszukiwaniem złodzieja zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Sprawdzając skrupulatnie każdy ślad, ustalili, że związek z procederem ma 25-letni mieszkaniec Chrzanowa - mówi Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Początkiem grudnia mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży w Zatorze.

Ale na tym się nie skoczyło.

Analiza podobnych zdarzeń, do których doszło na terenie innych powiatów, pozwoliła na powiązanie sprawcy z kradzieżami dokonanymi w powiatach: chrzanowskim, wadowickim oraz olkuskim.

- W związku z powyższym 22 marca br. podejrzanemu zostało przedstawionych kolejnych 16 zarzutów. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili także, że skradzione elementy, których szacowana wartość to blisko 50 tysięcy złotych, podejrzany sprzedał w punktach skupu złomu na terenie województwa śląskiego.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.