Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Siedmiuset uczniów pobiegło w Babicach na orientację na powitanie wiosny (WIDEO, ZDJĘCIA)

22.03.2022 18:30 | 0 komentarzy | 4 157 odsłony | Marek Oratowski
Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT rozegrany w malowniczych plenerach Lipowca zgromadził we wtorek rekordową liczbę uczestników.
0
Siedmiuset uczniów pobiegło w Babicach na orientację na powitanie wiosny (WIDEO, ZDJĘCIA)
Dekoracja odbywała się przed Zespołem Szkół w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Działacze chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego mimo tak dużej liczby uczestników sprawnie przeprowadzili imprezę. Uczestniczyli w niej młodzi mieszkańcy powiatu chrzanowskiego oraz uczniowie z Kóz w powiecie bielskim. Podzieleni na dwuosobowe zespoły musieli odnaleźć w terenie za pomocą mapy 20 punktów kontrolnych.

Najlepszym puchary, medale i nagrody rzeczowe (śpiwory, kijki do trekkingu i plecaki) wręczyli starosta Andrzej Uryga, wójt Babic Radosław Warzecha i wiceprezes Zarządu Głównego PTT Józef Haduch.

Puchar dla najliczniejszej drużyny (147 osób) odebrali przedstawiciele SP nr 4 w Libiążu. Rywalizację drużynową w kategorii szkół podstawowych wygrały szkolne Koła PTT z SP nr 8 w Trzebini (klasy I-V) i SP nr 2 w Kozach (klasy VI-VIII). Puchar za wygraną wśród szkół ponadpodstawowych wznieśli w górę uczniowie ZST Fablok w Chrzanowie.

Indywidualnie wśród uczniów podstawówek wygrali Julia Rychłowska i Julia Hebda z SP nr 8 w Chrzanowie (klasy I-V) oraz Marcin Adamski i Adam Koza z SP nr 2 w Kozach (klasy VI-VIII). W kategorii szkół ponadpodstawowych triumfowali zawodnicy ZST Fablok Miłosz Dudek i Aleksandra Jakóbik.

Nad całością imprezy czuwał prezes chrzanowskiego oddziału PTT Remigiusz Lichota. Dzień wcześniej uczestniczył w Krakowie w 14. Małopolskich Obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Został przy tej okazji uhonorowany dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego za wkład w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce.