Każdy gracz zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym elementem kortu tenisowego jest jego nawierzchnia. Rozróżnia się bowiem kilka ich typów, które z kolei nie są bez znaczenia dla wygody i sposobu prowadzenia gry. Na tym jednak nie koniec, ponieważ korty tenisowe mogą być otwarte i kryte. W przypadku tych ostatnich również do wyboru mamy kilka rozwiązań. Jak zatem wygląda budowa kortów tenisowych w praktyce? I czym charakteryzują się konkretne rozwiązania?
Nawierzchnia kortu tenisowego, czyli rodzaj konkretnego materiału, jaki stanowi jej powierzchnię, ma olbrzymie znaczenie dla rodzaju gry, jaką planujemy. W zależności od konkretnego rozwiązania może być ona szybka lub wolna, z wysokim lub niskim kozłem piłki czy z możliwością wykonania poślizgów albo bez takiej możliwości. Do najczęściej spotykanych rozwiązań w tym zakresie należą:
Wybór konkretnego rozwiązania podyktowany jest również tym, czy kort tenisowy będzie kryty, czy otwarty. Jak budowa kortów tenisowych wygląda w tym temacie?
Korty tenisowe otwarte są zazwyczaj rozwiązaniem budżetowym, czyli tańszym w budowie. Tego typu boiska w polskim klimacie można jednak wykorzystywać do gry w tenisa tylko i wyłącznie w sezonie letnim i przy dobrej pogodzie. Z tego też powodu wielu inwestorów decyduje się na korty tenisowe kryte, które są czynne przez cały rok. Jak wygląda budowa kortu tenisowego krytego?
Najczęściej korty tenisowe są kryte za pomocą specjalnych hal łukowych. Takie zadaszenie boiska, w porównaniu do postawienia budynku murowanego, jest o wiele tańsze i szybsze w realizacji. Co ważne, taką konstrukcję można postawić już na istniejących kortach tenisowych. To jednak nie wszystkie rozwiązania, jakie mamy do wyboru. Budowa kortów tenisowych to także stawianie lekkich konstrukcji pneumatycznych. Jakie są ich zalety?
Ciekawą alternatywą dla hal łukowych są korty kryte za pomocą balonów tenisowych, czyli specjalnych hal pneumatycznych. Takie konstrukcje doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy otwarte boisko tenisowe chcemy wykorzystywać również zimą, ale nie chcemy robić zadaszenia stałego. Balon tenisowy to konstrukcja, którą można zadaszyć boisko w zaledwie jeden dzień. Nie bez znaczenia jest również fakt, że hala pneumatyczna zamontowana na 180 dni nie wymaga pozwolenia na budowę (stawia się ją na zgłoszenie).
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
Oto w całej okazałości buta i bucowatość PKW S.A. niszczyć cudze mienie i nie płacić za wyrządzone szkody. Oby do niedzieli, kiedy to Trzaskuś wygra wybory i wtedy z Premierem Tuskiem wyjaśni was i wskaże wam wasze miejsce - na śmietniku historii!
Herr Helmut
22:10, 2025-05-15
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
ZAMKNĄĆ JANINE NATYCHMIAST!
Herr Helmut
22:03, 2025-05-15
Jak długo trzeba czekać na miejsce w PDPS w Płazie
WAŻNE ABY PODOPIECZNI JAK ZWYCZAJ WSZYSCY ZGODNIE GŁOSOWALI NA BATYRA TAK JAK SWEGO CZASU PRZEZ 8 LAT NA MALINIAKA ....BO TYLKO ICH GŁOSAMI UDAŁO MU SIĘ PSIM SMĘDEM ,,PRZEBIĆ'
PODTRZYMAMY TWĄ RĘKE
21:21, 2025-05-15
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
Macie ryle *%#)!& wielkie szczęście że już Ruskie nie stacjonują w Polsce. Bo bym centralnie pojechał i kupił od Ruska Bozooke prosto z wagonu i *%#)!& w powietrze ten wasz *%#)!& szyb. Macie *%#)!& szczęście!!!
Rob
20:34, 2025-05-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz