Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Kluby sportowe organizują bezpłatne zajęcia dla młodych zawodników z Ukrainy

01.03.2022 13:00 | 1 komentarz | 5 935 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 14:40

AKTUALIZACJA

Piłkarskie treningi dla ukraińskich dzieci mają być prowadzone w gminach Alwernia, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia.
1
Kluby sportowe organizują bezpłatne zajęcia dla młodych zawodników z Ukrainy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z inicjatywą zorganizowania zajęć piłkarskich dla wszystkich dzieci poszkodowanych działaniami wojennymi na Ukrainie wyszedł MKS Triumf Alwernia.

- Chcieliśmy dołożyć też swoją cegiełkę do tej pomocy, na tyle ile jesteśmy w stanie jako klub. Wiemy, jak bardzo ważna dla sportowców, szczególnie najmłodszych, jest systematyczność treningów - mówi Filip Seremak, prezes Triumfu.

Klub zaprasza wszystkie przybyłe z Ukrainy piłkarki i piłkarzy z roczników 2006 i młodszych, regularnie trenujących w swoich macierzystych klubach, na bezpłatne treningi w MKS Triumf Alwernia.

- Dla tych najmłodszych będzie to namiastka normalności w tej strasznej dla nich sytuacji - mówi Filip Seremak.

Zachęca również inne kluby do wsparcia tej inicjatywy. Niektóre już odpowiedziały na ten apel.
- Od 1 marca zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, które musiały uciekać z ogarniętego wojną kraju do udziału we wspólnych zajęciach z MKS Fablok Chrzanów. Oprócz darmowych treningów, wraz z naszymi partnerami zapewnimy młodym piłkarzom i piłkarkom sprzęt sportowy, napoje oraz posiłki regeneracyjne - czytamy na stronie MKS Fablok na Facebooku.

W celu uzyskania kompletu informacji wraz z harmonogramem zajęć należy się kontaktować pod numerami telefonów: 784 338 086 oraz 692 474 872, poprzez stronę Facebookową lub e-mail: kontakt@fablok.net

Na bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci w wieku 4-12 lat, które znalazły schronienie w Chrzanowie i okolicy zaprasza również UKS AP 21 Chrzanów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 794 494 300.

Na zajęcia zaprasza również MKS Trzebinia wraz z Akademią Piłkarską Maluchy Kochają Sport Trzebinia. Osoby zainteresowane udziałem w treningach lub osoby pomagające im w aklimatyzacji w powiecie chrzanowskim mogą kontaktować się bezpośrednio z trenerem Kacprem Ślusarkiem (tel. 535 020 187) lub mks.trzebinia@wp.pl maluchykochajasport@gmail.com oraz na stronach na Facebooku.

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy organizuje również UKS Górnik Libiąż. Szczegóły na naszej internetowej UKS lub poprzez kontakt mailowy: kontakt@gorniklibiaz.pl

Akademią Sportu Nowoczesnego i UKT Yonex Trzebinia zapraszają na zajęcia z tenisa ziemnego w Trzebini (kontakt pod numerem telefonu: 514 586 555) oraz zajęcia ogólnorozwojowe i piłkarskie w Trzebini i Regulicach (kontakt pod numerem telefonu: 698 813 755).


Przeczytaj również:

Co dziewiąty test wykonany w powiecie chrzanowskim dał wynik pozytywny (RAPORT KORONAWIRUS)

Zmienił się cennik w skansenie w Wygiełzowie. Kto teraz zapłaci więcej?

Droższa podróż autobusem ZKKM Chrzanów. Ile zapłacimy za bilet?

Zawodnik z Libiąża zdobył piąty złoty medal mistrzostw Polski

Wtorkowi Chrzanów liderem Trzebińskiej Ligi Siatkówki

Skuteczny finisz piłkarzy MKS Trzebinia w Krakowie