Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Szykuje się strajk w Polregio i paraliż w ruchu pociągów

23.02.2022 17:00 | 2 komentarze | 4 852 odsłony | Michał Koryczan
Związkowcy zapowiadają w przyszłym tygodniu strajk ostrzegawczy. Pociągi Polregio mają się zatrzymać na torach w czasie porannego szczytu.
2
Szykuje się strajk w Polregio i paraliż w ruchu pociągów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaje Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych, w styczniu w wśród pracowników spółki przeprowadzono referendum strajkowe. Ponad 95 proc. biorących w nim udział opowiedziało się za strajkiem w przypadku nie spełnienia przez zarząd żądań płacowych. Chodzi o podwyżkę 700 zł dla każdego pracownika.

- 18 lutego 2022 r. odbyło się kolejne ze spotkań mediacyjnych pomiędzy stronami sporu zbiorowego w Polregio SA. Zarząd spółki nie przedstawił żadnej propozycji porozumienia, co w kontekście stanowiska Konwentu Marszałków Województw RP nie rokuje możliwości pozytywnego zakończenia sporu zbiorowego i spełnienia żądań płacowych, dlatego związki zawodowe podjęły decyzję o przeprowadzeniu strajku ostrzegawczego w środę, 2 marca, między godziną 6:00 a 8:00 - podaje na swojej stronie internetowej ZZMK.

Jak czytamy w protokole z piątkowego spotkania, strajk będzie polegał na zaprzestaniu wykonywania pracy przez pracowników w godz. 6:00-8:00, z wyjątkiem prac związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Pociągi pozostające w drodze w godzinach strajku zostaną zatrzymane na najbliższych stacjach.

Zalanowany na środę, 2 marca strajk z pewnością znacznie utrudnieni pasażerom punktualne dotarcie do pracy lub szkoły.


Przeczytaj również:

OPINIA. Bocian też jest ważny

Rząd znosi większość ograniczeń, urzędy wracają do normalnej pracy, ale maseczki pozostaną (RAPORT KORONAWIRUS)

Tłusty czwartek już jutro. Polecamy przepis na pyszne domowe pączki

Piłkarski raport transferowy - tydzień pierwszy

"Przełom" proponuje do słuchania: Kat

Silny wiatr nie zatrzymał piłkarzy MKS Trzebinia w Olkuszu