Zawodnik z Trzebini szósty w Polsce w skoku wzwyż

14.02.2022 18:00 | 0 komentarzy | 3 117 odsłony | Marek Oratowski
W miniony weekend czworo zawodników KS Victoria Trzebinia wystartowało w Rzeszowie w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20. Najlepiej wypadł Mateusz Juszczak.
0
Mateusz Juszczak, fot. Kacper Liszka

Mateusz Juszczak wystartował w skoku wzwyż w kategorii U20. Zaczął od wysokości 1,85 m. Tę oraz dwie kolejne (1,89 i 1,93 m) zaliczył w pierwszych próbach. Natomiast 1,97 m pokonał w trzecim podejściu. Niestety, we wszystkich trzech próbach na wysokości 2 metrów (taki jest jego ustanowiony w styczniu rekord życiowy) zaliczył zrzutki. Ostatecznie zajął szóste miejsce. Wygrał Sebastian Moszczyński (KS Podlasie Białystok) z wynikiem 2,14 metra. By zdobyć medal trzeba było przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną na 2,10 m.

Mateusz Juszczak lekką atletykę uprawia od siedmiu lat. Jest uczniem II LO w Chrzanowie. Pozostali reprezentanci Victorii Trzebinia wypadli nieco słabiej. Paulina Westenholc zajęła 14. miejsce w biegu na 60 m. Artur Łapcik był 18. w biegu na 60 m ppł, a 21. lokata przypadła Julii Jaśkaczek w biegu na dystansie 1500 m.