Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Policjanci mogą się wyprowadzić z Libiąża na czas budowy nowego komisariatu

28.01.2022 20:00 | 4 komentarze | 6 330 odsłon | Marek Oratowski
Pojawiło się światełko w tunelu w kwestii budowy nowego komisariatu policji w Libiążu. Jednak jest obawa, że na czas trwania inwestycji większość policjantów zostanie przeniesionych do Chrzanowa. Nie podoba się to samorządowcom.
4
 Policjanci mogą się wyprowadzić z Libiąża na czas budowy nowego komisariatu
Libiąscy policjanci gnieżdżą się w ciasnym budynku przy ulicy 1 Maja, wpisanym na listę zabytków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Libiąscy stróże prawa mają siedzibę w ciasnym, nijak nie przystającym do obecnych realiów zabytkowym budynku przy ulicy 1 Maja.

Pod koniec maja 2015 roku tamtejsi radni zdecydowali się przekazać na Fundusz Wsparcia Policji 100 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na projekt nowego komisariatu w Libiążu. Miał powstać na działce przy skrzyżowaniu ul. Leśnej i Rouvroy. Gmina miała się wymienić działkami z Tauronem. Jedna z nich miała zostać przeznaczona pod komisariat. Ostatecznie temat stał się nieaktualny. Gmina postanowiła zatem znaleźć działkę w swoich zasobach.

Samorządowcy wskazali pod koniec 2018 roku teren przy ulicy 11 Listopada, obok SP nr 1, usytuowany naprzeciwko marketu Biedronka. Teraz gmina przygotowuje się do notarialnego przekazania działki na ten cel.

„Na czas budowy nowego komisariatu policja chce zlikwidować ten istniejący przy ulicy 1 Maja. Większość funkcjonariuszy miałaby się przenieść do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. W Libiążu pozostałby jedynie punkt przyjęć, mieszczący się w obecnej siedzibie dzielnicowych" - czytamy na Facebookowym profilu gminy.

Burmistrz Jacek Latko przekonuje, że ponieważ taka inwestycja potrwałaby kilka lat, to przez ten czas komisariat powinien funkcjonować w nie zmienionej formie.

- W poniedziałek z wicestarostą Bartłomiejem Gębalą spotkamy się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie i wtedy powinniśmy poznać szczegóły dotycząće perspektyw budowy i organizacji pracy policjantów w czasie jej trwania - powiedział nam burmistrz.