Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Już jest informator o szkołach podstawowych! Raport w nowym wydaniu Przełomu

26.01.2022 16:00 | 0 komentarzy | 3 313 odsłony | Natalia Feluś
W nowym wydaniu Przełomu zamieściliśmy raport: Idziemy do pierwszej klasy - informator dla rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczną naukę w szkołach podstawowych. Na początek prezentujemy szkoły z gminy Trzebinia. W następnych tygodniach będą opublikowane dane z kolejnych gmin.
0
Już jest informator o szkołach podstawowych! Raport w nowym wydaniu Przełomu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają najwięcej czasu poza domem. Dlatego rodzice przykładają do jej wyboru dużą wagę. Przy współpracy szkół przygotowaliśmy informator, który ma pomóc w tej ważnej dla każdej rodziny decyzji.

Bardzo często rodzice decydują się na podstawówkę najbliżej miejsca zamieszkania. To zwykle szkoła z tzw. rejonu. Z powodu niżu demograficznego miejsc w innych szkołach jest jednak na tyle, że dzieci spoza rejonu nie mają większych trudności, by dostać się do wybranej placówki w gminie, a nawet poza nią.

Szkoły coraz uważniej wsłuchują się w potrzeby rodziców. Z raportu wynika, że we wszystkich szkołach w gminie Trzebinia działają świetlice szkolne zapewniające opiekę po skończonych lekcjach. Trzebinia może się pochwalić unikalną na skalę powiatu instytucją Świetlica Plus, która pełni opiekę (w wybranych budynkach szkolnych) do późniejszych godzin niż zwykłe świetlice np. do godz. 17.00.

Rodzicom 7-letnich maluchów, które mają przebywać większą część dnia poza domem zależy też na tym, by miały zagwarantowany ciepły posiłek. I tu też większość szkół wychodzi im naprzeciw.

Szkoły są też wyposażone w nowoczesny sprzęt. Standardem w klasach 1-3 są monitory i tablice interaktywne. Wszystkie placówki mają odpowiednio do wzrostu dzieci dostosowane stoliczki i krzesełka. Niektóre szkoły wprowadzają osobne szafki w szatniach dla maluchów, które są indywidualnie do nich przypisane. Wiele placówek oprócz sal gimnastycznych i boisk ma także place zabaw.

W oparciu o rozmowy z rodzicami, stworzyliśmy zestaw pytań, który zawiera ważne dla nich kwestie. W tabelach umieściliśmy przygotowane przez szkoły odpowiedzi. Dodatkowo prezentujemy atuty każdej z placówek. Zapraszamy do analizy raportu w bieżącym wydaniu tygodnika Przełom dostępnym także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ.