W nowym wydaniu Przełomu zamieściliśmy raport: Idziemy do pierwszej klasy - informator dla rodziców dzieci, które w tym roku rozpoczną naukę w szkołach podstawowych. Na początek prezentujemy szkoły z gminy Trzebinia. W następnych tygodniach będą opublikowane dane z kolejnych gmin.
Szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają najwięcej czasu poza domem. Dlatego rodzice przykładają do jej wyboru dużą wagę. Przy współpracy szkół przygotowaliśmy informator, który ma pomóc w tej ważnej dla każdej rodziny decyzji.
Bardzo często rodzice decydują się na podstawówkę najbliżej miejsca zamieszkania. To zwykle szkoła z tzw. rejonu. Z powodu niżu demograficznego miejsc w innych szkołach jest jednak na tyle, że dzieci spoza rejonu nie mają większych trudności, by dostać się do wybranej placówki w gminie, a nawet poza nią.
Szkoły coraz uważniej wsłuchują się w potrzeby rodziców. Z raportu wynika, że we wszystkich szkołach w gminie Trzebinia działają świetlice szkolne zapewniające opiekę po skończonych lekcjach. Trzebinia może się pochwalić unikalną na skalę powiatu instytucją Świetlica Plus, która pełni opiekę (w wybranych budynkach szkolnych) do późniejszych godzin niż zwykłe świetlice np. do godz. 17.00.
Rodzicom 7-letnich maluchów, które mają przebywać większą część dnia poza domem zależy też na tym, by miały zagwarantowany ciepły posiłek. I tu też większość szkół wychodzi im naprzeciw.
Szkoły są też wyposażone w nowoczesny sprzęt. Standardem w klasach 1-3 są monitory i tablice interaktywne. Wszystkie placówki mają odpowiednio do wzrostu dzieci dostosowane stoliczki i krzesełka. Niektóre szkoły wprowadzają osobne szafki w szatniach dla maluchów, które są indywidualnie do nich przypisane. Wiele placówek oprócz sal gimnastycznych i boisk ma także place zabaw.
W oparciu o rozmowy z rodzicami, stworzyliśmy zestaw pytań, który zawiera ważne dla nich kwestie. W tabelach umieściliśmy przygotowane przez szkoły odpowiedzi. Dodatkowo prezentujemy atuty każdej z placówek. Zapraszamy do analizy raportu w bieżącym wydaniu tygodnika Przełom dostępnym także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12
Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę
Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.
Tak dla Polski
21:57, 2025-05-12
Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba
Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.
Jan66
21:28, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz