Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Malowanie ścian na dwa kolory - czy warto?

26.01.2022 04:56 | 0 komentarzy | 988 odsłon | red

Materiał promocyjny

Malowanie ścian może stanowić nie tylko praktyczne zajęcie dające efekty, lecz również być odprężające i odstresowujące. Końcowy skutek zależy bowiem od większej liczby czynników niż wyłącznie Twoje własne umiejętności. Liczy się także nastawienie i motywacja, estetyczny instynkt oraz ekonomiczne podejście. Sztuka malowania ścian wymaga solidności, kompleksowości i analitycznego myślenia, a zarazem estetycznego wyczucia.
0
Malowanie ścian na dwa kolory - czy warto?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Jak estetycznie pomalować pokój - nie tylko kolory ścian mają znaczenie

Malowanie pokoju musi zostać poprzedzone szeregiem czynności organizacyjnych. Należą do nich m.in.:

  • rozplanowanie budżetu przeznaczonego na remont, uwzględnienie ceny wszystkich niezbędnych materiałów, jak również pozostawienie asekuracyjnych środków w przypadku zaistnienia jakichś sytuacji nieprzewidzianych,
  • przestrzenne rozplanowanie działań w ramach malowanego pomieszczenia. Wpływa to na szybkość oraz jakość wykonania, lecz też pozwala maksymalnie uniknąć strat na materiałach.

Aby dobrze pomalować pokój niezależnie od jego przeznaczenia należy mieć świadomość, że walor estetyczny, choć niezwykle istotny, powinien współgrać z czynnikami ekonomicznymi. Ważna jest satysfakcja z jakości wykonania, niemniej znaczenie ma także Twoja kondycja finansowa po remoncie. Jeżeli planujesz malowanie ścian, musisz uwzględnić obydwa aspekty. W przeciwnym razie ostateczny efekt może okazać się albo zbyt drogi, albo nieudany i zrealizowany "po taniości".

Malowanie pokoju a warunki mieszkania lub domu

Kolory ścian nie zawsze mogą być dopasowane do wszystkich domów lub mieszkań. Nie możesz kierować się przesłanką, że u kogoś innego ta barwa wyglądała wyśmienicie. Odpowiedni efekt daje nie tylko gwarantowana przez producenta kolorystyka, ale też stopień oświetlenia pomieszczenia, faktura ścian, jakość wykorzystanego gruntu, a nawet warunki atmosferyczne wokół miejsca zamieszkania, jak na przykład poziom smogu, wilgotność lub temperatura.

Malowanie ścian na dwa kolory - moda i zysk

Malowanie ścian na dwa kolory w ostatnim czasie staje się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w polskich domach i mieszkaniach. Pozwala ona łączyć kolory na zasadzie kontrastu. W ten sposób możesz zmniejszyć wnętrze lub je optycznie powiększyć. Wpływ ma na to wybór odpowiednich odcieni. Barwami możesz się bawić, nadawać dzięki temu pomieszczeniu dynamikę lub przeciwnie - statykę. Ciepłe barwy wykorzystane na jednej ścianie w połączeniu z ciemnymi pozostałymi nadają pokojowi powagę, estetyczną harmonię i stonują. Zaś ciemny kolor ścian pojedynczych w kontraście z jasnością reszty ożywiają izbę.

Poradnik malowania ścian na dwa kolory wyróżnia kilka metod, a mianowicie:

  • oddzielenie kolorów pionową linią – sprawdzająca się idealnie, jeżeli planujesz podzielić izbę na kilka tematycznych stref, co z kolei nadaje niesamowity efekt aranżacyjny,
  • malowana lamperia – wyznacz na ścianie poziomą linię tak, aby dolną część pokryć ciemniejszą farbą, a górną jaśniejszą. Lamperia posiada funkcję nie tylko estetyczną, lecz praktyczną. Na ciemnym kolorze, który zwykle znajduje się na dole, nie widać potencjalnych plam, przebarwień czy zniekształceń ściany,
  • metoda asymetryczna - gdzie masz do czynienia z  dwukolorowymi ścianami z granicą przebiegającą po skosie. To rozwiązanie innowacyjne, które może dać oszałamiający efekt, lecz także dość odważne, więc jeśli się na nie decydujesz, rozsądnie wybieraj kolory,
  • wzory z szablonu - koncentrująca się na takim malowaniu ciemniejszych wzorów na jaśniejszym tle, aby dawać zdumiewający efekt wizualny, a jednocześnie gwarantować ciekawe doznania optyczne.

Materiał promocyjny