Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaki wybrać odkurzacz do basenu?

21.01.2022 00:25 | 0 komentarzy | 812 odsłon | red

Materiał promocyjny

Kiedy kupimy lub wybudujemy nasz wymarzony basen, musimy go wyposażyć w odpowiedni odkurzacz basenowy. Pozwoli nam to cieszyć się czystą wodą w basenie. Wybierając odkurzacz do basenów, musimy zwrócić uwagę na to, czy dany odkurzacz będzie w stanie wyczyścić naszą nieckę basenową. Niektóre modele dostępne na rynku nie są przystosowane do czyszczenia ścian czy też schodów, przez co mogą się nie sprawdzić w przypadku naszego basenu. Dlatego -jak twierdzi Tomasz Niziołek z firmy Delfin Baseny.pl - warto skonsultować wybór odkurzacza z firmą, która zajmuje się na co dzień obsługą basenów.
0
Jaki wybrać odkurzacz do basenu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na rynku są dostępne odkurzacze ręczne, półautomatyczne jak i również takie, które właściwie są bezobsługowe. W tym artykule poznają Państwo zalety i wady wszystkich rodzajów odkurzaczy basenowych.

JAK PODŁĄCZYĆ ODKURZACZ BASENOWY?

Sposób, w jaki podłączymy nasz odkurzacz basenowy, jest ściśle uzależniony od konstrukcji danego modelu. Jeżeli wybierzemy automatyczny odkurzacz basenowy, to wystarczy urządzenie włożyć do basenu, podłączyć do prądu i poczekać aż odkurzacz wysprząta za nas basen. Jednostki w pełni automatyczne dysponują własną pompą i filtrem, dzięki czemu nie wymagają podłączania do żadnej instalacji w naszym basenie.

W przypadku, kiedy będziemy posiadać odkurzacz ręczny, konieczne będzie podłączenie węża rury ssącej do skimmera albo bezpośrednio do pompy filtrującej. Po podłączeniu rury ssącej filtr basenowy będzie służył jako miejsce, gdzie zanieczyszczenia poprzez pompę basenową będą lądować. Ręczne odkurzacze są polecane w szczególności do małych basenów, gdzie powierzchnia do czyszczenia jest nieduża.

Kiedy wybierzemy odkurzacz półautomatyczny, nie musimy już podłączać rury ssącej do pompy basenowej. Półautomatyczne odkurzacze do basenu zazwyczaj są na baterie. Dodatkowo nie trzeba posiadać żadnej rury, przez co są małe, poręczne i lekkie. Posiadają jednak ograniczoną wydajność. Ich główną zaleta są niskie koszty eksploatacyjne. Urządzenia te sprawdzają się w przypadku większych zbiorników, a do prawidłowej pracy wymagają częstego ładowania.

JAK ODKURZYĆ BASEN?

Kiedy nasz odkurzacz jest w pełni automatyczny, czyszczenie basenu można rozpocząć praktycznie od razu. Urządzenia tego typu działają w bardzo podobny sposób jak tradycyjne odkurzacze, ale w przeciwieństwie do nich są w stanie zasysać zanieczyszczenia razem z wodą. Zanieczyszczenia osadzają się na filtrze, a woda kąpielowa wraca do basenu. Po upływie ok. 2 godzin nasz basen będzie odkurzony.

Jeśli mamy odkurzacz ręczny lub półautomatyczny proces jest bardziej pracochłonny, ponieważ to my sami musimy odkurzyć basen. W zależności od wielkości basenu proces odkurzania może trwać ok. 30 minut. W przypadku tego typu odkurzaczy warto rozpocząć proces czyszczenia od ścian, a następnie dna. Kiedy nas odkurzacz jest ręczny, musimy po odkurzeniu basenu wykonać płukanie filtra, żeby zanieczyszczenie z filtra zostało usunięte.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ ODKURZACZ BASENOWY?

Inwestycja w odkurzacz do basenu może się okazać bardzo praktyczna. Modele ręczne i półautomatyczne są tańszą alternatywą, które pomoże nam odkurzyć basen, a automatyczne odkurzacze praktycznie całkowicie zniwelują konieczność jakiejkolwiek ingerencji w pracę jednostki czyszczącej. Odkurzacze automatyczne po cyklu czyszczenia basenu wyłącza się automatycznie, wtedy wystarczy wyciągnąć odkurzacz z basenu i cieszyć się czystym basenem. Ważnym elementem tutaj jest zakaz kąpieli podczas odkurzania (urządzenie działa na instalacji niskoprądowej, ale nie zalecane jest korzystanie z basenu, kiedy odkurzacz jest wodzie)

Zróżnicowany wybór odkurzaczy basenowych pod kątem możliwości przekłada się na spory rozrzut cenowy. Urządzenia te można dopasować do własnych możliwości budżetowych, a także rozmiarów posiadanego basenu. Odkurzacz do basenu nie wymaga spuszczania wody ze zbiornika, co przekłada się na jej zdecydowanie mniejsze zużycie. Dlatego zachęcamy wszystkich użytkowników basenów do zakupu tego typu urządzenia.

Materiał promocyjny