Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uczniowie z Chrzanowa licytowali dla WOŚP. Hitem okazały się pluszowy grzybek i beza

15.01.2022 09:00 | 0 komentarzy | 3 692 odsłony | Marek Oratowski
Choć do 30. Finału WOŚP zostały jeszcze dwa tygodnie, w II LO w Chrzanowie tuż przed feriami odbyła się już tradycyjna licytacja na rzecz Orkiestry.
0
Uczniowie z Chrzanowa licytowali dla WOŚP. Hitem okazały się pluszowy grzybek i beza
Uczestnicy licytacji, fot udostępnione przez Anetę Solińską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku do „orkiestrowej puszki" trafiło 2041,72 zł. To finansowy efekt licytacji przedmiotów przekazanych przez nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły. Licytację poprowadzili: Gabriela Bagieńska, Julia Warchoł i Wiktor Urbański.

Zgodnie z przewidywaniami, gorąca atmosfera towarzyszyła licytacji pluszowego grzybka, przekazanego przez profesor Wiolettę Gajdę. Z licytacji zwycięsko wyszła klasa 1b, pozostawiając zawiedzionych porażką uczniów klas 3h i 3i. Grzybek osiągnął kwotę 237 zł. Emocjonującą okazała się również licytacja ciasta, upieczonego przez profesor Izabelę Ciołczyk. Słynną już tortową bezę skonsumowała klasa 1c, przekazując za nią 180 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki aukcji ujawniły się także talenty kulinarne profesor Moniki Włodarczyk i Ewy Dzierwy. Smakiem ich kruchych ciasteczek i pierników delektowały się klasy 2d i 1d. Zgodnie z przewidywaniami atrakcyjną pozycją, na liście rzeczy aukcyjnych był t-shirt z nadrukiem: „Miłości nie ma. Jest tylko biologia i chemia". Został przekazany przez profesor Sylwię Woźniak.

Obraz autorstwa księdza Marka Mierzwy wylicytowała klasa 3i. Dyrektor II LO Andrzej Bieda i tym razem wsparł aukcję. Przekazał na nią kubek z logo szkoły i własnym autografem. W salach lekcyjnych znalazły już swoje miejsce prace przekazane przez Marka Kowalskiego z FotoKowalski i Karola Mroziewskiego.

- Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i przyjaciołom szkoły, którzy przekazali przedmioty na naszą licytację. Bez was byśmy nie zagrali - podkreśla nauczycielka Aneta Solińska. Zorganizowałą wydarzenie razem z klasą 3g.