Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Tai Chi i Capoeira - propozycje na czas ferii zimowych w Libiążu

11.01.2022 13:00 | 0 komentarzy | 4 335 odsłony | Natalia Feluś
Część zajęć plastycznych, część ruchowych jak gra na bębnach oraz taniec, wycieczki i warsztaty Tai Chi oraz Capoeiry - z taką ofertą do uczniów na czas ferii zimowych wyszło Libiąskie Centrum Kultury.
0
Tai Chi i Capoeira - propozycje na czas ferii zimowych w Libiążu
Zbliżają się ferie zimowe dla uczniów w Małopolsce. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początek ferii 17 stycznia LCK proponuje dla najmłodszych retro bajkę: "Dziwny świat kota Filemona", a po seansie warsztaty origami. Zajęcia zaczynają się o godz. 10. Po dłuższej chwili siedzenia będzie czas na ruch - zajęcia bębniarskie z tańcem. W tym samym czasie w świetlicy w Gromcu będą warsztaty plastyczne, gdzie dzieci przygotują prezent na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia).

W drugi dzień ferii LCK zaprasza na Karnawałowy Bal Przebierańców. A dzień później planowany jest wyjazd do Krakowa, by zwiedzić tamtejsze podziemia Rynku Głównego oraz zobaczyć wystawę motyli. Dla tych co zostaną na miejscu, w tym czasie w świetlicy w Kosówkach odbędą się plenerowe warsztaty fotograficzne "Libiąż w obiektywie". Za to po południu o godz. 16 w budynku Relaks na Targowisku Miejskim planowane są zajęcia ceramiczne - zabawy z gliną.

20 stycznia w sali baletowej LCK odbędą się warsztaty Tai Chi dla dzieci i młodzieży, a w Domu Kultury w Żarkach - warsztaty plastyczne - prezent dla babci i dziadka.

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii zimowych planowany jest wyjazd na lodowisko oraz spacer po Puszczy Dulowskiej, by spotkać się z leśnikiem i odpocząć przy ognisku z kiełbaskami, a w Libiążu odbędą się warsztaty plastyczne i Capoeiry.

To tylko część oferty, w pierwszym tygodniu wolnego LCK przygotowało jeszcze inne zajęcia, na które zapisy trwają do 14 stycznia. W drugim tygodniu ferii planowany jest m.in. wyjazd do Kolejkowa w Gliwicach i wiele innych spotkań, na które zapisy są otwarte do 20 stycznia. Większość zajęć jest bezpłatna, są jednak wycieczki i pojedyncze wydarzenia, które odbywają się za opłatą. Szczegóły dostępne są na plakacie na stronie internetowej Libiąskiego Centrum Kultury: https://lck.libiaz.pl/ferie-z-lck/