Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Patryk Plewka z Libiąża został najlepszym piłkarzem Wisły Kraków w 2021 roku

02.01.2022 19:35 | 0 komentarzy | 6 380 odsłon | Marek Oratowski
Patryk Plewka obchodzi dziś 22. urodziny. W tym dniu dotarła do niego informacja, że został wybrany najlepszym piłkarzem Wisły Kraków, w której występuje od czterech lat.
0
Patryk Plewka z Libiąża został najlepszym piłkarzem Wisły Kraków w 2021 roku
Patryk Plewka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po każdym meczu ligowym oraz pucharowym w zakończonym właśnie 2021 roku kibice oceniali na klubowym portalu grę piłkarzy Wisły Kraków. Suma ocen pozwalała wybrać najlepszego zawodnika danego spotkania, miesiąca oraz rundy i roku. Piłkarzem 2021 roku został Patryk Plewka.
Kryterium to minimum 50 procent rozegranych spotkań z oceną w danym roku. To sprawia, że klasyfikowanych jest zawsze niewielu piłkarzy. W 2021 roku jest ich zaledwie trzynastu z 35 ocenianych.

„Patryk Plewka jako jedyny ze sklasyfikowanych zawodników "Białej Gwiazdy" otrzymał średnią ocenę powyżej "wyjściowej piątki", bo 5.04. Warto też może w tym miejscu przypomnieć, że wygrał on też ranking na piłkarza rundy wiosennej. W zestawieniu piłkarza rundy jesiennej zajął miejsce piąte. Niestety też - co trzeba otwarcie przyznać - rok 2021 nie był dla piłkarzy Wisły szczególnie udany, bo zdecydowanie zbyt dużo było spotkań, po których wystawiane oceny nikomu nie sprawiały satysfakcji. Stąd też nikogo nie zdziwi fakt, że średnia nota na liście zwycięzców rocznych rankingów dla Patryka Plewki jest niestety najniższa w historii, ale jednocześnie na tle swoich kolegów z drużyny i tak wypada on najlepiej. Drugi w zestawieniu za rok 2021 - Michal Frydrych osiągnął bowiem średnią 4.84, a trzeci - Piotr Starzyński 4.72. Patrząc na podium można jednocześnie powiedzieć, że Wisła w 2021 roku "stała młodzieżą" - czytamy na wislaportal.pl.

Co ciekawe, informacja o piłkarzu roku została ogłoszona 2 stycznia w 22. urodziny Patryka Plewki. Pochodzi z Libiąża, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki w Szkole Piłkarskiej Górnik Libiąż. W seniorskim zespole Wisły jest od 2017 roku. Przez pewien czas był wypożyczony do Stali Rzeszów.