Wielkie święto folkloru i wiary w Płokach! Na scenie aż 17 zespołów (WIDEO,ZDJĘCIA) - przelom.pl

Polecamy

Zamknij

Wielkie święto folkloru i wiary w Płokach! Na scenie aż 17 zespołów (WIDEO,ZDJĘCIA)

Michał Papiernik Michał Papiernik 20:15, 22.05.2026
Skomentuj Wielkie święto folkloru i wiary w Płokach! Na scenie aż 17 zespołów (WIDEO,ZDJĘCIA

W piątek w Sanktuarium Matki Bożej w Płokach rozpoczęły się 27. Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenie tradycyjnie zgromadziło liczne Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespoły ludowe z powiatu chrzanowskiego, które zaprezentowały utwory o tematyce religijnej.

W tegorocznej prezentacji udział wzięło aż 17 zespołów i kół gospodyń z gmin Trzebinia, Babice, Libiąż, Chrzanów oraz Alwernia. Na scenie zaprezentowały się: KGW z Czyżówki, KGW Lipowianki z Wygiełzowa, Zespół Psarzanie, KGW Macierzanki z Żarek, Zespół Karniowianie, Zespół Gromcaneczki, Zespół Bolecinianie, KGW w Zagórzu „Zagórzanki”, KGW w Dulowej, Koło Gospodyń w Jankowicach „Jankowicanki”, KGW w Młoszowej, Zespół Babicanki, KGW Olszyny, KGW Mętkowianki, KGW Libiążanki, KGW Kwaczała „Kwaczalanie” oraz KGW Płocanki.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7355"}

::addons{"type":"https://www.youtube.com/watch?v=MkdEB0T1P48"}

Każdy z uczestniczących zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom będący podziękowaniem za udział oraz pielęgnowanie regionalnych tradycji ludowych i chrześcijańskich.

Po prezentacjach zespołów odbyło się Nabożeństwo Majowe, a następnie Msza Święta odprawiona w intencji wszystkich uczestników wydarzenia.

27. Dni Kultury Chrześcijańskiej będą kontynuowane również w sobotę. Organizatorzy zaplanowali przesłuchania konkursowe dzieci i młodzieży w konkursie recytatorskim oraz konkursie piosenki religijnej. Wydarzenie od lat integruje mieszkańców regionu i promuje kulturę, tradycję oraz wartości chrześcijańskie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%