Dla miłośników lokalnego sportu ta książka to nie lada gratka. Znalazły się w niej nawet wspomnienia o tym, jak podczas okupacji w 1944 r. w Tenczynku Niemczy grali w piłkę.
Jest w niej mnóstwo ciekawostek i pięknych, archiwalnych zdjęć. Wiele z nich pochodzi od mieszkańców.
Książkę współtworzył Jerzy Wnęk prezes LKS Tęcza Tenczynek, a także pasjonat historii, Kazimierz Tomczyk oraz kolekcjoner i miłośnik fotografii, Grzegorz Żbik.
- Nie bez znaczenia były także osoby, dzięki którym udało się zawartą w dokumentach historię wzbogacić o żywe wspomnienia. W zasadzie w jej pisanie zaangażowały się całe rodziny, zwłaszcza seniorzy, pamiętający jeszcze okres tuż po wojnie - opowiada Jerzy Wnęk.
"Działalność sportowa w Tenczynku w latach 1922 - 2021" to wydawnictwo promocyjne. Liczy 500 egzemplarzy.
- Dostaliśmy na nie grant oraz wsparli nas lokalni sponsorzy, dlatego jest bezpłatne, ale wszystkie osoby zainteresowane wsparciem mogą przekazywać na rzecz Tęczy darowizny. W zamian otrzymają książkę. Każdy grosz nam się przyda, bo gdy remont pawilonu dobiegnie końca, będziemy musieli go za coś wyposażyć. Potrzebne będą szafki, wieszaki, ławki i mnóstwo innych
rzeczy - mówi Jerzy Wnęk.
Więcej na temat książki i ciekawostek w niej zawartych możecie przeczytać w ostatnim, 50 numerze "Przełomu", w wersji elektronicznej TUTAJ.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz