Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Uczniowie z Młoszowej na deskach Teatru Słowackiego

13.12.2021 16:00 | 0 komentarzy | 4 350 odsłony | Natalia Feluś
Pięcioro uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej wzięło udział w przygotowaniach do wystawienia „Dziadów” Mickiewicza w Teatrze Słowackiego w Krakowie.
0
Uczniowie z Młoszowej na deskach Teatru Słowackiego
Pięcioro uczniów wraz z dyrektorem - członkowie Klubu Wyspiańskiego. Fot. Archiwum szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach Klubu Wyśpiańskiego działającego przy tym krakowskim teatrze, do którego należą wybrane licea ze stolicy Małopolski oraz właśnie ZS-P w Młoszowej. Dwóch uczniów z klasy ósmej: Szymon Misiaszek i Filip Kozyra oraz trzy uczennice z klasy siódmej: Karolina Chechelska, Olga Kawala i Weronika Ochwat to grono chętnych i zdeterminowanych do podjęcia tego aktorskiego wyzwania. Spektakl ćwiczyli pod okiem aktora Tomasza Augustynowicza wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z I LO w Krakowie. Dziś odbyła się premiera, w której trzy uczennice uczestniczyły oglądając spektakl na widowni. Niestety cała grupa z Młoszowej nie mogła w niej wziąć udziału z powodu nałożonej na niektóre osoby kwarantanny.

- To osoby, które są wręcz skłonne do poświęceń, by w sztuce zagrać, a wcześniej ją ćwiczyć na próbach wyjazdowych do Krakowa – podkreśla Zbigniew Nowakowski, dyrektor szkoły, wcześniej wieloletni nauczyciel I LO w Krakowie. - Bardzo chciałbym, by uczniowie z mojej szkoły zanurzyli się w tym krakowskim klimacie artystycznym, poznali to środowisko, inspirowali się nim i z niego czerpali – mówi dyrektor i dodaje, że choć młodzież nie mogła uczestniczyć w premierowym spektaklu, sam czynny udział w próbach wiele ich nauczył i wzbogacił o nowe doświadczenia.

Być może sztukę uda się jeszcze wystawić w innym terminie, kiedy wszyscy będą mogli w niej zagrać.