Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Michał Wiśniewski wspiera Lenkę z Krzeszowic. Pozdrawia czytelników „Przełomu” (WIDEO, ZDJĘCIA)

30.11.2021 16:30 | 6 komentarzy | 4 839 odsłony | Ewa Solak
W ramach akcji szafowanie.pl na plac targowy w Krzeszowicach przyjechał znany polski wokalista. Wspiera Lenkę Malatyńską, zbierającą pieniądze na kosztowną operację.
6
Michał Wiśniewski wspiera Lenkę z Krzeszowic. Pozdrawia czytelników „Przełomu” (WIDEO, ZDJĘCIA)
Lenka Malatyńska z Krzeszowic z Michałem Wiśniewskim podczas akcji szafowanie.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dziewczynka ma o 14 cm krótszą jedną nogę. Nastolatka urodziła się z wadą wrodzoną. Jeszcze ma szansę na normalność. Ta jednak sporo kosztuje.

To, czego nie byli w stanie naprawić polscy lekarze, chce dokonać kanadyjski chirurg ortopeda - dr Dror Paley. Operacja nie jest refundowana przez NFZ, dlatego liczy się każde wsparcie.

W zbiórkę włączyli się uczniowie ze szkoły Lenki - SP 1 w Krzeszowicach, a także przyjaciele i znajomi.
W pomoc zaangażował się też Michał Wiśniewski, poprzez akcję szafowanie.pl. Organizują ją: Fundacja PO P1ERWSZE oraz Mojafundcja.pl.

Mieszkańcy mogli oddać oddać niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania, koce, pościel, firanki, ręczniki. Po ich odbiór razem z organizatorami akcji przyjechał piosenkarz Michał Wiśniewski.

Lenka jest podopieczną Fundacji Zdążyć z Pomocą. Na jej konto można dokonywać wpłat na operację. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 38207 Malatyńska Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Zbiórka prowadzona jest również na stronie zrzutka.pl - Na operację Lenki walka o sprawną nogę. Z kolei na FB - Walczymy o sprawność Lenki prowadzone są licytacje na jej rzecz.