Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Szklanki do lokalu z alkoholem. O czym nie zapomnieć?

29.11.2021 19:07 | 0 komentarzy | 1 343 odsłona | red

Materiał promocyjny

Szklanki do nieodzowna część wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Jeśli prócz herbaty i soku podajesz napoje alkoholowe, przygotuj swojej ekipie odpowiednie zaopatrzenie. Jakie szkło do piwa, whisky i drinków powinieneś wziąć pod uwagę?
0
Szklanki do lokalu z alkoholem. O czym nie zapomnieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kufle do piwa i inne szklanki na złoty trunek

Piwo należy do najpopularniejszych napojów wyskokowych — ze względu na stosunkowo niewielką zawartość alkoholu sprawdza się nie tylko na dużych imprezach, ale i spontanicznych spotkaniach towarzyskich. Kufle do piwa to bardzo dekoracyjne naczynia — tradycyjne, ciężkie, wyposażone w wygodną rączkę, idealne dla smakoszy. Świetnie sprawdzą się w piwiarniach oraz w barach podających piwa rzemieślnicze. Nie jest to jednak jedyne szkło do piwa, które możesz zaproponować klientom.

Bardzo popularne są proste, cylindryczne szklanki do piwa o cienkich ściankach — bardzo uniwersalne w użyciu, choć najbardziej nadają się do picia piwa lager i pszenicznego. Bardziej eleganckie są pokale do piwa — przypominające kieliszki do wina. Do czego najbardziej pasuje pokal? Do piwa lekkiego i delikatnego, chętnie wybieranego przez kobiety. Nieco podobny jest snifter, lecz bardziej pękaty, podobny do kieliszka do koniaku; ta szklanka do piwa idealnie nadaje się do wyrazistych trunków, np. koźlaków.

Kolejny, lecz nie ostatni typ na nóżce to Tulip, kieliszek do piwa przypominający tulipana. Jego budowa zatrzymuje aromaty zawarte w pianie, dlatego również nadaje się do piw o wyrazistym smaku, np. Ale. Zanim przystąpisz do zakupów, postaraj się dostosować naczynia do oferty — dobrze poznaj serwowane piwa i dowiedz się, jak najlepiej podkreślić ich walory smakowe. Kufle do piwa, szklanki, pokale i kielichy występują w różnych wariantach.

Szklanki do whisky — dla klientów-koneserów

Koneserzy trunku cenią whisky nie tylko za zawartość procentów — jej picie to rytuał pociągający z różnych względów, m.in. historycznych i kulturowych. Nie trzeba być jednak znawcą alkoholi, żeby mniej więcej znać kształt szklaneczki do whisky. Niektórzy degustatorzy upierają się przy słuszności używania kieliszków w kształcie tulipana, jednak większość osób decyduje się na szklaneczki z grubego szkła — niskie i szerokie. Zwykle są okrągłe, choć w Polsce whisky podaje się również w szklankach kwadratowych.

Ekskluzywnie prezentują się kryształowe szklanki do whisky, jednak ze względu na ich cenę możesz zamienić je na szkło tłoczone w podobny wzór. Szklane naczynia jakości gastronomicznej, w przeciwieństwie do delikatnego kryształu, są przystosowane do częstego używania i mycia w zmywarce. Możesz spokojnie wykorzystać je w swoim lokalu.

Wysokie szklanki do efektownych drinków

Przygotowywanie drinków może być prawdziwą sztuką — jej finał musi odbywać się w odpowiednim szkle. Wysokie szklanki typu long-drink lub highball to naczynia, które pozwolą na pełne zaprezentowanie barmańskiego dzieła. Mogą być zupełnie gładkie, jak również pokryte ciekawymi żłobieniami. Ich stylistykę warto dopasować do atmosfery wnętrza lokalu i uczęszczającej doń klienteli.

Jeśli masz wątpliwości co do wyposażenia, skonsultuj się ze swoim barmanem. Klasyczne drinki serwuje się w długich, prostych szklankach, ale do innych będą pasować np. kieliszki koktajlowe lub szklanki niskie. Jeśli Twoja oferta jest zróżnicowana, zróżnicuj zaopatrzenie baru lub sięgnij po bardziej uniwersalne produkty.

Gastropuls — szklanki o jakości gastronomicznej

Niezależnie od tego, czy interesują Cię ciężkie kufle do piwa, czy delikatne kieliszki do drinków, zadbaj o jakość szkła, z jakiego są wykonane. Warto mieć sprawdzonego dostawcę - przygotuj się na regularne uzupełnianie szkła. Wszak jest to towar tłukliwy, zwłaszcza tam, gdzie podawany jest alkohol.

Materiał promocyjny