Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

PSZOK w Libiążu miesięcznie odwiedza nawet 500 mieszkańców

29.11.2021 18:00 | 2 komentarze | 5 631 odsłon | Marek Oratowski
W poniedziałkowe popołudnie libiąscy radni wizytowali Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Gromieckiej. Usłyszeli, że ma zostać zmodernizowany.
2
PSZOK w Libiążu miesięcznie odwiedza nawet 500 mieszkańców
Radni wizytują PSZOK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Libiąski PSZOK znajduje się przy oczyszczalni ścieków. Cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego wizytujący go radni pytali, czy warunki ich przyjmowania się poprawią. Na placu jest choćby błoto.

- Planujemy wyłożyć plac kostką oraz wykonać odwodnienie. Na końcu drogi zrobimy też małe rondo, bo niektórzy przyjeżdżający z przyczepką mają problemy z cofaniem. Wykonamy także ścieżkę dydaktyczną - obiecał uczestniczący w wizji Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Przypomniał, że punkt został wyposażony w przenośną, najazdową wagę. Docelowo związek chce przejąć na własność teren PSZOK-u od Wodociągów Chrzanowskich. Wtedy możliwy będzie montaż stałej wagi.
W punkcie jest także bazarek. Są tam rzeczy nadające się do użytku, które każdy chętny może bezpłatnie zabrać.

Radni mieli także wiele pytań dotyczących zmiany limitów odpadów (m.in. gruzu), które mają obowiązywać od 1 stycznia. O tym szczegółowo napiszemy w jednym z papierowych wydań „Przełomu".