Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Po wybudowaniu nowego ujęcia w Czyżówce popłynie źródlana woda

27.11.2021 13:00 | 5 komentarzy | 3 626 odsłony | Marek Oratowski
Za rządowe pieniądze w Czyżówce powstanie nowe ujęcie wody, która będzie bardzo dobrej jakości.
5
Po wybudowaniu nowego ujęcia w Czyżówce popłynie źródlana woda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie do rządowego programu "Polski Ład" złożył trzy projekty. Jedno z nich to budowa ujęcia wody w Czyżówce. Na to zadanie zostało przyznane dofinansowanie w wysokości 2,85 miliona złotych. Do pół roku od momentu wydania tzw. promesy z programu rządowego, konieczne będzie ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Sama realizacja może potrwać do półtora roku.

- Z ujęcia będziemy mogli pompować 39 metrów sześciennych wody na godzinę. Zaopatrzy ona Czyżówkę. Po częściowej przebudowie sieci wodociągowej, planowanej przez nas w najbliższych latach, będzie możliwość przesłania wody z nowego ujęcia w stronę Gaja, rejonu ulicy Grunwaldzkiej w Trzebini oraz Myślachowic. Obecnie rejon Czyżówki zasilamy wodą kupowaną przez nas w Tauron Wytwarzanie z Elektrowni Siersza. Jest ona droga - tłumaczy Szymon Wyrwik, dyrektor ds. technicznych w Wodociągach Chrzanowskich.

Przypomnijmy, że spółka eksploatuje obecnie ujęcia wody Żelatowa, Lech, Bolęcin, Psary i Lgota. Więcej o inwestycji w Czyżówce piszemy w bieżącym, papierowym wydaniu „Przełomu". Tutaj dostępna jest jego wersja elektroniczna.