Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaki powinien być dobry megafon?

18.11.2021 23:49 | 0 komentarzy | 361 odsłon | red

Materiał promocyjny

Megafony pracują w specyficznych warunkach, więc muszą też spełniać bardzo wyjątkowe oczekiwania. W ich wypadku doskonała reprodukcja dźwięku nie jest tak ważna, jak inne cechy. Jaki powinien być dobry megafon, by mógł być dobrze słyszalny na wiecach, marszach, protestach, pochodach czy różnego typu akcjach happeningowych?
0
Jaki powinien być dobry megafon?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Megafon musi być lekki


Bardzo ważna jest waga urządzenia. Podczas używania go trzeba trzymać go cały czas w ręce, więc oczywiste jest to, że po jakimś czasie robi się to dość uciążliwe. Stąd też koniecznie należy szukać takich urządzeń doręcznych. Producenci stosują wiele różnych rozwiązań, które mają na celu zmniejszenie masy megafonu. Oznacza to najczęściej stosowanie rozwiązań, które zmniejszają gabaryt urządzenia. Dzięki temu waży ono mniej. Megafon taki jak Tonsil TE 23/20 łatwiej jest transportować i nosić przy sobie.

Wyposażenie w syrenę


Dobre megafony muszą być wyposażone w syrenę alarmową, która przydaje się w sytuacjach awaryjnych. Dzięki niej można natychmiast zwrócić na siebie uwagę. Syrena jest szczególnie wskazana w sprzęcie używanym przez służby bezpieczeństwa, policję czy straż pożarną. Nie ma jednak wątpliwości, że syrena przydaje się także podczas masowych zgromadzeń. Uruchomienie syreny powinno być proste, ale równocześnie nie powinno być ryzyka, że nastąpi ono przypadkowo. Warto więc szukać megafonów, które w tej kwestii wykorzystują nowoczesne i inteligentne rozwiązania.

Z mocnych materiałów


Wspominaliśmy już, że megafon musi być lekki... ale nie oznacza to, że może być delikatny. Jego obudowa musi być wykonana z mocnych materiałów, bo zwykle nie jest to sprzęt, z którym użytkownicy obchodzą się delikatnie. Podczas marszu megafon może wypaść komuś z ręki i uderzyć o bruk. Może wpaść w błoto albo po prostu zostać poddany dużym naciskom przez tłum. Megafonom także podczas transportu zwykle nie zapewnia się dużych zabezpieczeń - bo po prostu nie ma takiej możliwości. W związku z tym, gdyby były delikatne, to mogłyby uszkodzić się w bagażniku samochodu. Stąd też oczywiste jest, że dobrej klasy megafony są trwałe i nie ma wysokiego ryzyka mechanicznego ich uszkodzenia.

W dobrej cenie
Jeśli mówimy o megafonach, to musimy wspomnieć też o pieniądzach. Bo dobry megafon powinien też być w przystępnej cenie. Większość osób i instytucji nie ma budżetów na tyle wysokich, by pozwolić sobie na zakup najdroższych urządzeń. To oczywiste. Stąd też bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się megafony, które można kupić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Są też urządzenia za kilka tysięcy, ale one są wybierane częściej przez służby porządkowe, które korzystają z nich regularnie i potrzebują niezawodnego sprzętu. W przypadku organizacji, które po megafon sięgają tylko kilka razy w roku, taki wydatek najprawdopodobniej nie byłby uzasadniony. W ich przypadku sprawdzą się dobrej jakości urządzenia, które można zakupić nawet za kilkaset złotych. W takiej kwocie można znaleźć urządzenie, które spełnia wszystkie oczekiwania użytkownika.

Materiał promocyjny