Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Ścieżka do Puszczy Dulowskiej wymaga utwardzenia

18.10.2021 08:30 | 4 komentarze | 4 712 odsłony | Marek Oratowski
Rowerzyści jadący do Puszczy Dulowskiej od strony ulicy Słowackiego w Trzebini narzekają na błoto i kałuże. To nie tylko efekt kapryśnej pogody.
4
Ścieżka do Puszczy Dulowskiej wymaga utwardzenia
Tak wyglądał fragment ścieżki do puszczy w niedzielne popołudnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezon rowerowy dla wielu trwa nadal. Jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc przez miłośników dwóch kółek jest od lat Puszcza Dulowska. Tymczasem jakość ścieżki, która do niej prowadzi, pozostawia sporo do życzenia.

Przekonali się o tym choćby uczestnicy niedawnego, wrześniowego rajdu rowerowego, zorganizowanego przez Trzebińskie Centrum Kultury. Przejazd niektórymi odcinkami ścieżki jest utrudniony przez błoto i kałuże. Sytuację utrudnia to, że błoto jest rozjeżdżane przez ciężki sprzęt dokonujący w pobliżu wycinki drzewostanu.

Rowerzystom marzy się utwardzenie drogi, przynajmniej na kilku najbardziej newralgicznych odcinkach. Tym bardziej, że to miejsce odwiedzają także cykliści spoza ziemi chrzanowskiej.

Choć są i tacy, którzy nie widzą w tym problemu.

„Normalna droga. Super. A komu nie pasuje zwykła droga, niech jeździ tylko po mieście. Rowerek będzie czysty" - to opinia miłośniczki offroadowych klimatów, jednej z uczestniczek dyskusji na ten temat na naszej Facebokkowej grupie ROWEROWY Przełom.

Co sądzicie o tej sprawie? Poprawiać jakość drogi, czy nie?