Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Coraz więcej odpadów mieszkańcy przywożą do PSZOK-a w Chrzanowie (WIDEO)

13.10.2021 20:30 | 1 komentarz | 3 520 odsłony | Marek Oratowski
W środę chrzanowski PSZOK wizytowali gminni radni z komisji ochrony środowiska. Obejrzeli na miejscu, jak składowane są odpady.
1
Coraz więcej odpadów mieszkańcy przywożą do PSZOK-a w Chrzanowie (WIDEO)
Przedstawiciele związku opowiadali radnym o pracy punktu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Radnym towarzyszyli przedstawiciele Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie. Od lipca Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, także ten chrzanowski, działają na nowych zasadach. Są czynne dłużej, także w soboty. Punkt zlokalizowany jest na Starej Hucie. Związek dzierżawi tam teren.

- Odpady są odbierane na bieżąco. Nie mamy kolejek. Dwóch pracowników zapewnia płynność obsługi. Mieszkańcy wiedzą, że muszą mieć ze sobą numer ewidencyjny, który upoważnia do oddania odpadów. Zakupiliśmy program pozwalający nam pilnować limitów. Jeżeli na jedną nieruchomość przysługuje wywóz jednej tony odpadów, to po zważeniu wpisujemy, ile kto przywiózł. Gdy limit się wyczerpie, nie można przywieźć więcej - tłumaczyła radnym Katarzyna Sygnat-Rucka.

Dużym wzięciem cieszy się działający od lipca bazarek. Są tam rzeczy, które mogą się komuś przydać. O tym, co cieszy się na nim największym zainteresowaniem oraz jak dużo odpadów i osób odwiedzających chrzanowski PSZOK przybywa z miesiąca na miesiąc dowiecie się z naszego filmiku.

PSZOK Chrzanów, ul. Stara Huta 5, tel. 533 566 201.
poniedziałek: nieczynne
wtorek: 11.30 - 18
środa: 11.30 - 18
czwartek - 7.30 - 14
piątek - 7.30 - 14
sobota - 7.30 - 14

 

 

Czytaj również