Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

15 tysięcy złotych dla chrzanowskiej biblioteki

12.10.2021 18:30 | 1 komentarz | 2 520 odsłony | Natalia Feluś
Pieniądze trafią do mieszkańców Luszowic w ramach czwartej edycji programu grantowego „Moje miejsce na ziemi" organizowanego przez Fundację Orlen.

1
15 tysięcy złotych dla chrzanowskiej biblioteki
Gala rozdania nagród odbyła się w Muzeum Śląskim w Katowicach. W środku Anna Kasprzyk i Anna Siewiorek z chrzanowskiej biblioteki. FOT. MBP CHRZANÓW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagrodzony projekt pt. „Wczoraj i dziś" dotyczy tradycji i dziedzictwa kulturowego Luszowic. Powstał z myślą o mieszkańcach tej wsi.

- Do pomocy w jego realizacji zostaną zaproszone stowarzyszenia działające w sołectwie, nasze Koło Gospodyń Wiejskich „Luszowianki" i szkoła podstawowa - informuje Anna Kasprzyk, z filii MBP w Luszowicach.

Projekt będzie realizowany od października tego roku do czerwca 2022 r. Obejmuje kilkanaście działań o charakterze kulturalnym i kulturotwórczym, m.in. ferie z tradycją w tle, warsztaty z programowania, plener malarski w sołectwie, wystawę poplenerową, wyjazdowe warsztaty rzeźbiarskie w Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty, rodzinne warsztaty rękodzielnicze (palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne), warsztaty florystyczne, prelekcje i występy taneczne.

- Będzie się działo - zapewnia Anna Kasprzyk. Nad projektem pracowała wspólnie z Eweliną Langer, kierowniczką Działu Czytelń i Multimediów MBP w Chrzanowie, która pomogła w opracowaniu budżetu. Pewne korekty wniosła również dyrekcja. - Projekt jest więc pracą zespołową - podkreśla.

Poza chrzanowską książnicą, nagrodzone zostały 184 inne projekty.

- Co roku chrzanowska biblioteka stara się o pieniądze na nowe inicjatywy czytelnicze i edukacyjne - zaznacza Anna Siewiorek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

W 2021 roku na działalność edukacyjno-kulturalną, szkoleniową oraz zakup nowości wydawniczych biblioteka pozyskała z różnych źródeł 140 tys. zł.