Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Więcej czasu na to, co lubisz, czyli 3 powody, dla których warto mieć robota sprzątającego

17.09.2021 10:06 | 0 komentarzy | 392 odsłony | red

Materiał promocyjny

Większość z nas nie lubi sprzątać. Często też nie mamy wystarczająco dużo czasu, ani energii, aby móc zadbać o codzienne odkurzanie. Nic dziwnego więc, że roboty sprzątające cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednak tego typu urządzenia to nie tylko wygoda i więcej czasu, który możemy przeznaczyć na inne aktywności lub wypoczynek. Robot sprzątający może naprawdę ułatwić nam codzienność, a nawet poprawić samopoczucie. Dlaczego więc warto pomyśleć o zakupie takiego sprzętu? Podpowiadamy.
0
Więcej czasu na to, co lubisz, czyli 3 powody, dla których warto mieć robota sprzątającego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Precyzja sprzątania

Trudno na co dzień wygospodarować wystarczająco dużo czasu oraz mieć na tyle energii, aby perfekcyjnie odkurzyć i umyć wszystkie podłogi w domu, docierając w każdy zakamarek i pod każdy mebel. Ale może to zrobić za nas robot sprzątający. Wysokiej klasy urządzenia docierają bez kłopotu pod szafy, łóżka i inne elementy wyposażenia, wynajdują ukryte zabrudzenia, precyzyjnie sprzątając w kątach, narożnikach, czy też wzdłuż listew przypodłogowych. Taką wydajność i dokładność sprzątania zapewniają m.in.:

  • ustawione pod odpowiednim kątem szczotki (robot wyposażony jest w różnego typu szczotki do różnych rodzajów sprzątanych powierzchni),
  • zaawansowane czujniki skanujące przestrzeń (wykrywają brud, a jednocześnie rozpoznają przeszkody, dlatego robot nie uderza o ściany i wyposażenie pozostawione na podłodze),
  • wysoka siła ssąca (robot może uruchomić funkcję automatycznego zwiększania siły ssącej, aby np. wyciągnąć kurz i brud tkwiący głęboko w strukturach włókien dywanów).

Nawet trudno dostępne miejsca zostaną perfekcyjnie wysprzątane. I to bez naszego wysiłku.

2. Przestrzeń domu pozbawiona nie tylko brudu, ale i alergenów

Ten argument powinien przekonać przede wszystkim alergików, czy też rodziców maluchów, które cierpią na alergię. Zaawansowane roboty sprzątające to bowiem urządzenia wyposażone w wysokowydajne systemy filtrujące. Co to oznacza w praktyce? Odkurzacz tego typu może przechwycić niemal 100% pyłków, pleśni, grzybów, roztoczy, czy innych alergenów. A czysta przestrzeń pozbawiona uczulających mikrocząsteczek to zdecydowanie lepsza jakość życia i większy komfort na co dzień. Co więcej, nowoczesne roboty sterowane aplikacją podpowiadają swoim użytkownikom dodatkowe cykle sprzątania np. w okresie intensywnego pylenia roślin, czy też w czasie, gdy zwierzęta gubią sierść.

3. Zero włosów i sierści na podłodze

Włosy i sierść naszych domowych pupili na podłogach to nie tylko kwestia czystości i estetyki. Jeśli mamy małe dzieci, które raczkują lub bawią się na podłodze, utrzymanie parkietu, paneli, płytek, czy dywanów w czystości nabiera większego znaczenia. Trudno o codzienne dokładne odkurzanie i mycie podłóg. Robot sprzątający może jednak nas w tym wyręczyć. Zaawansowane urządzenia tego typu mogą pracować w trybie ciągłym. W sytuacji, gdy rozładuje się im akumulator, wrócą do bazy, naładują go i wznowią sprzątanie w miejscu, w którym przerwały swoja pracę.

Materiał promocyjny