Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaka jest cena pompy ciepła z montażem - czy warto?

09.09.2021 15:45 | 0 komentarzy | 7 755 odsłon | red

Materiał promocyjny

Dlaczego inwestorzy tak często decydują się na ogrzewanie nieruchomości przy pomocy pomy ciepła? Odpowiedź jest oczywista. Są oni w stu procentach pewni, że w ten sposób koszty ogrzewania domu jednorodzinnego lub innego budynku są zdecydowanie niższe. Czy faktycznie tak jest? Jaka jest cena pompy ciepła z montażem i czy to rozwiązanie w ogóle się opłaca? Śpieszymy z odpowiedziami!
0
Jaka jest cena pompy ciepła z montażem - czy warto?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pompa ciepła do ogrzewania budynku – co musisz wiedzieć?

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła, dostajemy nie tylko bezpieczne i w pełni ciche urządzenie, które w przeciwieństwie do piecyka gazowego, nie grozi zaczadzeniem, ale także w pełni ekologiczny i bezobsługowy system, który po zamontowaniu, nie wymaga od nas absolutnie żadnego zaangażowania. Jedynym obowiązkiem z naszej strony, jaki musimy wypełnić, by pompa ciepła mogła poprawnie funkcjonować, jest systematyczne opłacanie rachunków za energię elektryczną.

Ile kosztuje pompa ciepła?

Cena pompy ciepła z montażem będzie zależeć od wielu elementów. Przede wszystkim jest to rodzaj wybranego przez Was urządzenia. Zdecydowanie droższa będzie, wymagająca specjalistycznych odwiertów, pompa ciepła gruntowa. W przypadku pompy powietrznej koszt będzie niższy. Oczywiście nie możecie zapomnieć, że cenę będzie także kształtował rozmiar waszego domu oraz firma, na usługi której się zdecydowaliście. Montaż to także spory element finalnego kosztu, który musicie mieć na uwadze.

 

Pompa ciepła dla domu jednorodzinnego – ile kosztuje?

Aby wybrana przez Was pompa ciepła spełniała wszystkie postawione jej wymagania, jeszcze przed podjęciem decyzji, musicie dokładnie określić, na czym Wam zależy i jakie są Wasze potrzeby. Następnym krokiem jest analiza miejsca, w którym pompa ciepła będzie się znajdować. Przy odpowiednim dopasowaniu pompy do nieruchomości, jej koszt dla domu o powierzchni użytkowej około 100 m2 to średnio 10 000 zł w górę za samą pompę. Doliczając do niej koszty instalacji oraz montażu, trzeba liczyć się z wydatkiem w wysokości między 30 000 a 45 000 zł. Mimo że cena ta może wydawać się wysoka – bez obaw. Inwestycja ta zwróci się Wam wraz z upływającym czasem.

Jaki jest koszt eksploatacji pompy ciepła?

Korzystanie z pompy ciepła jest niesamowicie korzystne cenowo. Dzięki niej zagrzejecie wodę użytkową oraz cały dom lub mieszanie, bez nadmiernego zużywania energii. Eksploatacja pompy ciepła jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie domu piecem na pellet, ekogroszkiem lub kotłem olejowym. Koszty ogrzewania domu pompą ciepła można oczywiście zmniejszyć, decydując się na niesamowicie popularne rozwiązanie, czyli instalację fotowoltaiczną. Dzięki energii pochodzącej z OZE możecie cieszyć się niemal darmowym prądem, który umożliwi Waszej pompie ciepła prawidłowe funkcjonowanie.

Czy opłaca się zamontować pompę ciepła w swoim domu?

Zdecydowanie tak, mimo dość wysokich kosztów zakupu oraz montażu pompy ciepła – z pewnością warto w nią zainwestować. Jest to przede wszystkim najbezpieczniejszy sposób na ogrzewanie domu, który zwróci się już po około 10 do 15 lat. Jeśli wprowadzacie się do nowego domu – z pewnością powinniście wziąć go pod uwagę.

Materiał promocyjny