Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

„Sianokosy" zakończone w centrum Chrzanowa. Widać ekomural! Dało się?

05.08.2021 10:00 | 3 komentarze | 3 849 odsłony | Łukasz Dulowski
Najpierw trzeba było wykosić łąkę, a potem brać się za malowanie muralu przy Mickiewicza - komentowali niektórzy, bo trawa zasłaniała dolną część tego dzieła.
3
„Sianokosy" zakończone w centrum Chrzanowa. Widać ekomural! Dało się?
Widok na ekomural przy Mickiewicza w Chrzanowie - przed i po wykoszeniu sąsiadującej działki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inni dopowiadali, że na miejscu firmy Dan Cake Polonia, z inicjatywy której powstał mural, nie zgodziliby się na takie zachwaszczone sąsiedztwo. Rzeczywiście, nie wyglądało to dobrze, co pokazuje jedno z publikowanych zdjęć.


W "Przełomie" pisaliśmy na ten temat tydzień temu. Cieszymy się, że interwencja była skuteczna.

Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek twierdzi, że już w pierwszej połowie lipca gmina wystąpiła do właściciela nieruchomości przy Mickiewicza z prośbą o jej wykoszenie.

- W wyniku ponownej telefonicznej interwencji uzyskaliśmy zapewnienie, że nieruchomość ta zostanie wykoszona do 7 sierpnia - informuje burmistrz.

Stało się to trochę wcześniej. Byle tylko to koszenie odbywało się regularnie, a nie dopiero wtedy, jak trawa sięgnie po pas.

***

Ekomural przy Mickiewicza został wykonany przy użyciu farb fotokatalitycznych, zawierających dwutlenek tytanu, który przyciąga i neutralizuje smog. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku fotosyntezy. W efekcie chrzanowski mural ma pochłonąć tyle zanieczyszczeń co ok. 170 drzew.