Nie masz konta? Zarejestruj się

Dubie

Park linowy w Dubiu przyciąga turystów. To świetne miejsce na niedzielną wycieczkę

01.08.2021 13:00 | 1 komentarz | 4 836 odsłony | Ewa Solak
Niewielkie Dubie koło Krzeszowic zaczyna się zmieniać w tętniącą życiem wioskę. Po atrakcje przyjeżdżają tam turyści z wielu stron.
1
Park linowy w Dubiu przyciąga turystów. To świetne miejsce na niedzielną wycieczkę
Trasy w parku linowym w Dubiu mają różne stopnie trudności. FOT. archiwum Parku Linowego Trawers
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze parę lat temu do Dubia jeździło się raz w roku, na Dni Pstrąga. Teraz w każdy weekend przybywa tu mnóstwo osób nie tylko na rybę do działających tu kilku pstrągarni. Przybywają także do zagospodarowanej Doliny Pstrąga, gdzie można odpocząć, poćwiczyć i pojeździć na rolkach. Trzecim ważnym punktem jest park linowy Trawers. Miejsce dla odważnych, lubiących kontakt z przyrodą i chcących poznać tajniki chodzenia po linach między drzewami.

Stowarzyszenie Trawers działa w Dubiu od dobrych kilku lat. To dzięki jego członkom w Dolinie Pstrąga zorganizowano tyrolkę, kursy i zawody wspinaczkowe. Zdecydowali się na stworzenie trzech tras linowych. Wszystkie mają tyrolkę i różny stopień trudności.

Żeby trafić do parku linowego, wystarczy przejść przez boisko pod skałką (za sołtysówką) i wspiąć się po schodach. Strzałki i tabliczki pokierują nas ścieżką na miejsce.

O trasach w parku linowym oraz o inicjatywie Stowarzyszenia Trawers możecie przeczytać w elektronicznej wersji 29 nr „Przełomu", dostępnej TUTAJ. Informacje na temat parku dostępne są na stronie Parku Linowego Trawers