Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Parafia św. Mikołaja zachęca do składania podpisów pod projektem ustawy Stop LGBT

30.07.2021 19:24 | 34 komentarze | 7 470 odsłon | Agnieszka Filipowicz
W biuletynie „Nicolaus" parafii św. Mikołaja w Chrzanowie zamieszczono apel o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT" w niedzielę 1 sierpnia. Niektórzy parafianie krytycznie odnieśli się do tej inicjatywy.
34
Parafia św. Mikołaja zachęca do składania podpisów pod projektem ustawy Stop LGBT
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Projekt ustawy zakłada m.in. zakaz zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci i "propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm". Pojawia się w niej też zapis o zakazie wykorzystywania symboli religijnych podczas zgromadzeń "mogących obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie".

Czy zachęta do podpisywania się pod tym projektem powinna się pojawić w parafialnym biuletynie, a podpisy powinny być zbierane przy kościołach? 
- Moim zdaniem zbieranie podpisów pod tym projektem jest sygnałem, że dla wierzących, którzy są odmiennej orientacji seksualnej, nie ma w miejsca w Kościele - komentuje jedna z chrzanowskich parafianek.

„W ostatnim czasie dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a także do propagowania związków homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Projekt ustawy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce i zapewnić chrześcijański porządek społeczny, ochronę świętości oraz dzieci i młodzieży przed homopropagandą. Jest istotne, by jak najwięcej osób podpisało się pod projektem, gdyż jest to projekt o charakterze obywatelskim" - czytamy w biuletynie parafialnym "Nicolaus".