Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Jaki będzie Libiąż za 10 lat i z czego będzie żyć? Zabierzcie głos w dyskusji nad strategią rozwoju gminy

29.07.2021 16:00 | 6 komentarzy | 3 491 odsłony | Grażyna Kaim
Ściągnięcie nowych inwestorów oraz pobudzenie mieszkańców do większej aktywności gospodarczej, to strategiczne wyzwania Libiąża na najbliższą dekadę.
6
Jaki będzie Libiąż za 10 lat i z czego będzie żyć? Zabierzcie głos w dyskusji nad strategią rozwoju gminy
Kopalnia Janina to na razie główna żywicielka Libiąża. Gmina musi przygotować się na jej likwidację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Wiąże się to z odległą jak na razie, ale nieuchronną wizją likwidacji kopalni Janina, głównej żywicielki gminy. Data obowiązująca na dziś to 2049 rok. Choć to prawie za 30 lat, to zdaniem burmistrza Jacka Latki, już trzeba się na tę perspektywę przygotować.

- Niestety, mieszkańcy są często uprzedzeni do inwestorów. Będę się więc z nimi spotykał i przekonywał, bo nie chcę nikogo tu ściągać wbrew ich woli. Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że nie mamy wyjścia i musimy zadbać o nowe podmioty gospodarcze, żeby gmina miała w przyszłości z czego żyć - mówi Latko.

Rozwój gospodarczy gminy poza sektorem górniczym to jeden z ważniejszych punktów w opracowywanej właśnie Strategii Rozwoju Gminy Libiąż do 2030 roku.

Jakie inne problemy i wyzwania stoją przed Libiążem w najbliższej dekadzie? Przeczytacie w aktualnym, 30. numerze „Przełomu", w wywiadzie z burmistrzem Jackiem Latką. Elektroniczną wersję tygodnika znajdziecie TUTAJ

 

  • Uwagi i opinie na temat projektu Strategii można zgłaszać do 20 sierpnia przez formularz dostępny na www.libiaz.pl.
  • Można je też przekazać na spotkaniu konsultacyjnym on-line zaplanowanym na 3 sierpnia o godzinie 15.30. Chęć uczestnictwa należy zgłosić do 30 lipca za pośrednictwem maila wysłanego na adres: promocja@libiaz.pl