Nakręcony w Trzebini przy udziale mieszkańców powiatu chrzanowskiego film fabularny "Każdy ma swoje lato" w reżyserii Tomasza Jurkiewicza zwyciężył w konkursie polskim na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest.
Odbywający się w Toruniu Tofifest jest najważniejszą imprezą filmową na Kujawach i Pomorzu. Dedykowany jest twórcom niepokornym - nagrody za całokształt odebrali w tym roku Jan Jakub Kolski i Krzysztof Majchrzak.
W konkursie polskim startowało 11 filmów. Faworytami były wielokrotnie już nagradzane "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego i "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka. Jednak festiwalowe jury, które jak co roku stanowiła toruńska publiczność, nieoczekiwanie nagrodziło skromny trzebiński film.
Po trzech nagrodach w Koszalinie to kolejne ważne wyróżnienie dla "Każdy ma swoje lato" - tragikomedii o pierwszej miłości i rodzinnym kryzysie, który udaje się przezwyciężyć. Grająca w filmie jedną z głównych ról Sandra Drzymalska odebrała specjalnego Złotego Anioła Bella Woman za kobiecą osobowość kina.
Film Tomasza Jurkiewicza czekają teraz pokazy na kolejnych festiwalach i przeglądach, a jeszcze w lipcu międzynarodowa premiera we włoskim Giffoni. Wkrótce "Każdy ma swoje lato" pokazany zostanie również w trzebińskim kinie plenerowym.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz