Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Księża wikariusze przejdą na nowe parafie. Najwięcej zmian w Trzebini

24.06.2021 16:00 | 11 komentarzy | 8 275 odsłon | Marek Oratowski
Po zmianach na stanowiskach proboszczów krakowska kuria ogłosiła w czwartek te dotyczące księży wikariuszy. Ci nowe placówki obejmą od września.
11
Księża wikariusze przejdą na nowe parafie. Najwięcej zmian w Trzebini
W całej archidiecezji zmiany dotyczą 89 wikariuszy fot. Archidiecezja Krakowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ks. Robert Anusiewicz został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie i mianowany wikariuszem parafii NMP Królowej Polski w Chełmku. Odejdzie stamtąd ks. Rafał Ryczek (do parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie).

Ks. Jan Ćwierz przestanie być wikariuszem parafii NMP Królowej Polski w Podłężu i przejdzie do parafii św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa.

Ks. Jan Górecki z parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach będzie pełnił posługę w parafii św. Marcina w Porębie-Żegoty.

Ks. Tomasz Jarząbek odejdzie z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie do Nowej Góry. Jego następcą zostanie ks. Michał Korman, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Serca NMP w Strumianach.

Ks. Janusz Kozioł został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Przenajświętszej Trójcy w Bobrku oraz z obowiązków kapelana DPS w Bobrku i mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach. Do Bobrka przejdzie ks. Piotr Kuglin, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach.

Ks. Jarosław Łabęda zamieni parafię Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy na tę św. Marcina w Biskupicach. Jego następca to ks. Marcin Meres, pracujący dotąd w parafii MB Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach.

Ks. Paweł Masłoń został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Wawrzyńca w Regulicach i mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Lubniu.

Z parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu odchodzi ks. Maciej Medes, który obejmie placówkę duszpasterską w Pcimiu.

Nowym wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Chrzanowie zostanie ks. Marek Oczkowski.

Dwie zmiany dotyczą parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Odejdą stamtąd ks. Paweł Odziomek (przejdzie do Szarowa) oraz ks. Roman Stechura (zostanie wikariuszem parafii św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej). Zastąpią ich ks. Marek Śladewski (przyjdzie z Krzeszowa) oraz ks. Wojciech Wylegała (pracował wcześniej w Krakowie-Mydlnikach).

Ks. Janusz Pasternak, wikariusz parafii św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach, ma pracować w parafii św. Marcina w Krzeszowicach, którą opuści ks. Michał Tucznio (ma pracować w Strumianach).

Parafię w Tenczynku na tę w Krakowie na os. Ruczaj zamieni ks. Andrzej Strama. Natomiast ks. Bartłomiej Wajda, zwolniony z obowiązków wikariusza parafii NMP Królowej Polski w Krakowie-Woli Justowskiej został mianowany wikariuszem parafii św. Barbary w Libiążu.

 

Przeczytaj także:

Kilku proboszczów zmieni parafie