Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Kilku proboszczów zmieni parafie

23.06.2021 18:30 | 8 komentarzy | 14 975 odsłon | Marek Oratowski
Decyzją matropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w niektórych parafiach od lipca zmienią się proboszczowie. Zmiany dotyczą także parafii ziemi chrzanowskiej.
8
Kilku proboszczów zmieni parafie
Nowi proboszczowie odebrali nominacje w krakowskiej kurii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ks prał. Tomasz Boroń zrzekł się urzędu proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Podłężu. Zamieszka na terenie tej parafii. Zastąpi go ks. Andrzej Zięba, wikariusz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju.

Ks. kan. Krzysztof Chromy został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Barbary w Trzebini-Wodnej Krystynowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Porębie-Żegoty. Proboszczem był tam dotąd ks. kan. Leszek Harasz, pełniący też funkcję dziekana dekanatu Babice (zostanie proboszczem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-os. Ruczaj).
Parafię w trzebińskim Krystynowie decyzją metropolity obejmie ks. kan. Krzysztof Wieczorek, dyrektor i kapelana ZOL Caritas i DPS Caritas w Zatorze. Natomiast ks. Ryszard Matuszyk, wikariusz parafii pw. św. Marcina w Porębie-Żegoty został mianowany proboszczem parafii pw. MB Różańcowej w Biertowicach.

Ks. Bolesław Żmuda nie będzie już wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy, bo został mianowany proboszczem parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie.

Ks. kan. Paweł Zięba przestanie pełnić urząd proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie-Kątach, bo został mianowany proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Sieprawiu. Na Kąty przyjdzie ks. Józef Piotrowicz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Klikuszowej.

Ks. Mariusz Mendyk został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Zalasiu i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jachówce. Ks. Zdzisław Zięba, wikariusz parafii pw. św. Szczepana w Krakowie, został mianowany administratorem parafii w Zalasiu. Mimo to urząd proboszcza zachowa tam ks. kan. Józef Gal.

Ks. kan. Jan Piwowarczyk ze względu na wiek zrzekł się urzędu proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Regulicach, w której będzie nadal mieszkał. Jego następcą będzie ks. kan. Edward Pasteczko, stojący na czele parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach.

Nowo wyświęcony w maju ks. Bartłomiej Znaleźniak z parafii św. Barbary w Libiążu został mianowany wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach k. Chabówki

Ks. Janusz Grodecki, wikariusz parafii pw. św. Barbary w Libiążu, będący m.in. kapelanem ZG Janina, podejmie obowiązki dyrektora w Katolickim Centrum Edukacyjnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zamieszka w parafii pw. św. Floriana w Krakowie.

Diakon Mateusz Ostwald został skierowany na praktykę duszpasterską w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

Decyzje dotyczące zmian wikariuszy krakowska kuria ma ogłosić w czwartek.