Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Film Tomasza Jurkiewicza z trzema Jantarami! Za szczerość, prawdę i subtelność

21.06.2021 23:26 | 1 komentarz | 1 200 odsłona | Alicja Molenda
Sukces „Każdy ma swoje lato" na koszalińskim festiwalu „Młodzi i Film"! Do filmu nakręconego w Trzebini z udziałem jej mieszkańców powędrowały aż trzy nagrody główne tego najstarszego w Polsce festiwalu dla debiutantów.
1
Film Tomasza Jurkiewicza z trzema Jantarami! Za szczerość, prawdę i subtelność
Tomasz Jurkiewicz z Jantarem za reżyserię. Fot. Borys Skrzyński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Trzebini Tomasz Jurkiewicz otrzymał Nagrodę za reżyserię im. Stanisława Różewicza. Uzasadnienie brzmiało „za szczerość".

Autorka zdjęć Weronika Bilska otrzymała nagrodę „za prawdę".

Kompozytor muzyki Szymon Wysocki „za subtelność".


Jury przewodniczyła znana z oryginalnych filmów dostrzeganych w Polsce i na świecie reżyserka Dorota Kędzierzawska („Wrony", „Żużel"). Pozostali członkowie jury to pisarka Manuela Gretkowska, autor zdjęć i reżyser Piotr Rosołowski, aktorka Aleksandra Konieczna („Ostatnia rodzina", „Boże Ciało") oraz menadżerka kultury Anna Sienkiewicz - Rogowska.

„Młodzi i Film"w tym roku odbył się po raz 40-sty. To tutaj debiutowali Krzysztof Kieślowski, Feliks Falk, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland czy Magdalena Łazarkiewicz.

Wielkiego Jantara otrzymał film „Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, który triumfował również na ubiegłorocznym Festiwalu w Gdyni.

„Każdy ma swoje lato" jest subtelnie opowiedzianą tragikomedią o rodzinie i tęsknocie za uczuciami. Główne role zagrali Nicolas Przygoda, Maciej Grzybowski, Anita Poddębniak i Sandra Drzymalska.

Wkrótce film zostanie pokazany na festiwalach Toffifest w Toruniu i „Kino na Granicy" w Cieszynie. Premiera międzynarodowa odbędzie się w lipcu na włoskim festiwalu w Giffoni, słynącym z tematyki dziecięco - młodzieżowej.


Link do trailera:
https://www.youtube.com/watch?v=k_hbXuqJZ0Q