Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zebrali 3 tysiące podpisów na Chechło Live Festival

21.06.2021 07:29 | 7 komentarzy | 2 914 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Jest duża szansa, że w przyszłym roku w Trzebini odbędzie się Chechło Live Festival. Ten pomysł na imprezę kulturalną, zgłoszoną do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, zebrał kilka tysięcy głosów.
7
Zebrali 3 tysiące podpisów na Chechło Live Festival
Zbigniew Paterak z TCK podczas zbierania podpisów na Chechło Live Festival na imprezie biegowej w Zagórzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt powstał z inicjatywy Adama Potockiego, dyrektora TCK oraz Stowarzyszenia "Przyjaźni Miastu". Łączy cztery branże - youtuberską, sportową, filmową oraz  muzyczną.

Festiwal ma się odbyć nad zalewem Chechło. Organizatorzy planują zaprosić do udziału w nim czołowych polskich youtuberów, takich jak Blowek czy Stuu. Ponadto - przewidywane jest też uczestnictwo znanych sportowców i aktorów. Do  części  muzycznej festiwalu jego pomysłodawcy będą zapraszać m.in. Kamila Bednarka.

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego trwało do 14 czerwca 2021 roku. Chechło Live Festval zebrało ok. 3000 głosów.

- Uzyskaliśmy świetny wynik, ponad trzykrotnie wyższy niż w poprzednich edycjach budżetu. Liczymy, że uda nam się zdobyć finansowanie tej imprezy z budżetu województwa - mówi Adam Potocki.

Chodzi o kwotę rzędu 150 tys. zł.