Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

01.04.2011 10:54 | 0 komentarzy | 5 712 odsłon | red
Piłka nożna będzie królować na ziemi chrzanowskiej podczas najbliższego weekendu. Derbowy pojedynek Trzebini i Chełmka, mecze w Balinie, Alwerni, Zagórzu i Żarkach oraz inauguracja chrzanowskiej A i B-klasy. To wszystko już w sobotę i niedzielę.
0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Piłkarze Alwerni (niebieskie stroje) zagrają w sobotę z Lotnikiem Kryspinów. Ich ligowy rywal Orzeł Balin (bordowe stroje) podejmie ekipę z Zakliczyna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłka nożna będzie królować na ziemi chrzanowskiej podczas najbliższego weekendu. Derbowy pojedynek Trzebini i Chełmka, mecze w Balinie, Alwerni, Zagórzu i Żarkach oraz inauguracja chrzanowskiej A i B-klasy. To wszystko już w sobotę i niedzielę.

PIŁKA NOŻNA
IV liga
MKS Alwernia - Lotnik Kryspinów (sobota, 2 kwietnia, godz. 15)
Alwernia, „czerwona latarnia” czwartej ligi rozpoczęła wiosnę od wyjazdowej porażki 0-2 z Przeciszovią. Trener MKS-u Marcin Spuła stwierdził, że chociaż rywale stworzyli więcej okazji bramkowych, to gdyby nie zmiany wymuszone kontuzjami, jego podopieczni dowieźliby remis do końca meczu.
Teraz alwernianie zagrają na własnym obiekcie z piątym w tabeli Lotnikiem Kryspinów, który w miniony weekend uległ u siebie 1-4 Bochni.
- Lotnik to drużyna porównywalnej klasy co Przeciszovia, ale powalczymy o jak najlepszy wynik – zapewnia Marcin Spuła.

Orzeł Balin - Dunajec Zakliczyn (sobota, 2 kwietnia, godz. 16)
Po znakomitej inauguracji rundy wiosennej, w której balinianie rozbili w Woli Rzędzińskiej miejscową Wolanie 4-1, podopieczni Piotra Pierścionka podejmą u siebie Dunajec Zakliczyn.
Najbliżsi rywale Orła pokonali przed tygodniem na własnym boisku Orkana Szczyrzyc 2-1. Dunajec z dorobkiem 15 „oczek” zajmuje w tabeli 14. miejsce. Balin jest szósty (25 punktów). Gospodarze wydają się być zatem zdecydowanym faworytem.
W rundzie jesiennej Orzeł wygrał w Zakliczynie 5-1. Jak będzie teraz, przekonamy się w sobotę.

V liga
MKS Trzebinia-Siersza - KS Chełmek (sobota 2 kwietnia, godz. 16.30)

VI liga
Zagórzanka - Promień Przeginia (sobota, 2 kwietnia, godz. 16)
Żarki - Iskra Klecza Dolna (niedziela, 3 kwietnia, godz. 16)

Klasa A
Najciekawiej powinno być w Gromcu. W sobotę, trzeci w klasyfikacji Nadwiślanin podejmie wicelidera Błyskawicę Myślachowice.
Trenerzy obu ekip przyznają, że forma ich zespołów na starcie rundy wiosennej jest wielką niewiadomą.
- Liga to zupełnie inna bajka niż sparingi. Spotkanie z Myślachowicami jest bardzo ważne, bo wygrywając, przeskakujemy ich w tabeli. W przerwie zimowej dołączyli do nas bramkarz Krzysztof Poznański z Żarek i Łukasz Adamczyk z Janiny Libiąż. To duże wzmocnienia. Być może dojdzie jeszcze Tomek Jaśko z Kwaczały. Drużynę opuścili Marcin Budek oraz Damian Kułaga, który odszedł do Jankowic. Przeciw Błyskawicy ze względów służbowych nie zagra Grzesiek Hendzlik - mówi Robert Saternus, szkoleniowiec Nadwiślanina.
- Gromiec to ciężki przeciwnik. Z remisu w sobotę będę zadowolony. Ze względu na problemy kadrowe kilka naszych sparingów nie doszło do skutku. Ostatni rozegraliśmy trzy tygodnie temu. Do spotkania ligowego podchodzimy z marszu. Między słupkami stanie nasz nowy nabytek Marcin Pierog. Etatowy golkiper Mirosław Wnuk jest kontuzjowany. Z drużyny odeszli Sieprawski i Zięba, a Kocyk nie podjął treningów - mówi Jacek Korbiel, trener Błyskawicy.

Wolanka - Kamień (w Tenczynku), Młoszowa - Babice, Gromiec - Myślachowice (wszystkie: sobota, 2 kwietnia , godz. 16), Zalas - Balin II, Kościelec - Kwaczała (oba: niedziela, 3 kwietnia, godz. 15), Regulice - Lgota, Okleśna - Płaza (oba: niedziela, 3 kwietnia, godz. 16)

Klasa B
Bolęcin - Alwernia II (sobota, 2 kwietnia, godz. 15.30), Brodła - Jankowice, Sanka - Pogorzyce, Dulowa - ZWM Wodna (wszystkie: sobota, 2 kwietnia, godz. 16), Rusocice - Tenczynek (niedziela, 3 kwietnia, godz. 15), Siersza - Mętków (niedziela, 3 kwietnia, godz. 16)

I liga juniorów starszych
MKS Trzebinia-Siersza - Tempo Białka (niedziela, 3 kwietnia, godz. 10)

PIŁKA RĘCZNA
Powiatowa liga minipiłki ręcznej klas piątych (sobota, 2 kwietnia, godz. 11)

(MK)