Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend w powiecie chrzanowskim

14.06.2021 14:00 | 8 komentarzy | 3 571 odsłony | Michał Koryczan
Kierowcy mieli od 1,3 do 2,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
8
Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend w powiecie chrzanowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak mówi rzeczniczka chrzanowskiej policji Iwona Szelichiewicz, miniony weekend pokazał, że liczne apele, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu nie trafiają do każdego.

W sobotę, 12 czerwca, tuż po północy, dyżurny KPP w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy.

Mężczyzna kierujący volkswagenem kilka chwil wcześniej spowodował kolizję drogową z innym pojazdem i oddalił się z miejsca zdarzenia.

- Pokrzywdzony pojechał za sprawcą ujął go na ulicy Mieszka I w Chrzanowie. Podczas rozmowy z 41-latkiem wyczuł od niego alkohol i natychmiast powiadomił policję. Kierowca volkswagena wydmuchał blisko 2,8 promila alkoholu - informuje Iwona Szelichiewicz.

Inny nietrzeźwy kierowca, również volkswagena, został zatrzymany przez funkcjonariuszy w Psarach. 47-latek miał w organizmie 2,2 promila alkoholu.

- Kolejny nietrzeźwy kierowca, który miał 1,8 promila alkoholu został ujęty przez obywateli w Płazie, w niedzielę, 13 czerwca. W tym samym dniu policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym w Dulowej. 36-latek wydmuchał blisko 1,3 promila alkoholu - mówi Iwona Szelichiewicz.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj również

Bez zakażeń w powiecie chrzanowskim i u sąsiadów

Zieliński, Szczęsny, Krychowiak i Fabiański. Młodzi libiążanie ich spotkali

Rowerem nad Wisłą w Mętkowie

Windą możesz wyjechać na peron na stacji PKP w Trzebini

Powrót „Kowala", niecodzienny gol i przypieczętowanie mistrzostwa w Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

Dobrzy znajomi z UEFA Euro 2020