Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zieliński, Szczęsny, Krychowiak i Fabiański. Młodzi libiążanie ich spotkali

14.06.2021 11:00 | 0 komentarzy | 1 743 odsłona | Michał Koryczan
Zdjęcia i autografy - oto pamiątki, jakie pozostały wychowankom Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż po spotkaniu z reprezentantami Polski w piłce nożnej, którzy dziś zagrają ze Słowacją w ramach Euro 2020.
0
Zieliński, Szczęsny, Krychowiak i Fabiański. Młodzi libiążanie ich spotkali
Zdjęcia udostepnione przez Szkoe Piłkarską Górnik Libiąż
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkoła Piłkarska Górnik Libiąż organizuje akcję pod nazwą "Przez naukę do wielkiej piłki". To forma nagradzania wychowanków za ich wyniki w nauce szkolnej oraz zaangażowanie w treningi.

Dzięki współpracy z agencją managerską BMG SPORT, reprezentującą wielu znakomitych piłkarzy, wyróżnieni wychowankowie szkółki piłkarskiej mogą liczyć na wyjątkowe nagrody ufundowane przez agencję managerską.

W 2017 r. Kacper Kasicki, Patryk Burda i Wojciech Piekarski mieli okazję pojechać na mecz eliminacji do mistrzostw świata Polska - Czarnogóra i spotkać się m.in. z uczestnikami Euro 2020: Piotrem Zielińskim, Łukaszem Fabiańskim i Grzegorzem Krychowiakiem.

- Na stadionie było wtedy ponad 40 tysięcy ludzi, a tylko cztery osoby mogły wejść do hotelu piłkarzy. Zrobiliśmy wtedy tyle zdjęć, ile się tylko dało - opowiada Dawid Chylaszek, prezes Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż.

W 2018 r. Krzysztof Wojdyła, Kacper Wilczak, Miłosz Pater i Maciej Cebula obejrzeli mecz w ramach Ligi Narodów Polska - Portugalia oraz dostali autografy od m.in. Grzegorza Krychowiaka.

Z kolei w 2019 r. Dominik Cebula, Mikołaj Gut i Tomasz Gut mieli okazję obejrzeć spotkanie eliminacji do mistrzostw Europy Polska - Macedonia Północna. Przed i po meczu wychowankowie Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż spotkali się m.in. z Wojciechem Szczęsnym oraz dwójką napastników, których udział w Euro 2020 wyeliminowały kontuzje, czyli Arkadiuszem Milikiem i Krzysztofem Piątkiem.

W 2017 r. natomiast w Libiążu gościł Michał Helik, środkowy obrońca reprezentacji Polski oraz angielskiego Barnsley, a wówczas jeszcze gracz Ruchu Chorzów. Zawodnik spotkał się z graczami szkółki piłkarskiej opowiadając m.in. o tym, w jakiej lidze chciałby zagrać i jakiego defensora ceni najbardziej.

 

Przeczytaj również

Rowerem nad Wisłą w Mętkowie

Windą możesz wyjechać na peron na stacji PKP w Trzebini

Powrót „Kowala", niecodzienny gol i przypieczętowanie mistrzostwa w Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

Dobrzy znajomi z UEFA Euro 2020

Zaćmienie Słońca na ziemi chrzanowskiej

Nietrzeźwy kierowca złapany na drodze krajowej