Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Możesz dostać pieniądze na kurs prawa jazdy, kurs komputerowy czy naukę języka

14.06.2021 13:00 | 2 komentarze | 3 786 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Takie dofinansowanie nie jest nowością, ale od 14 czerwca mogą z niego skorzystać osoby z wyższym wykształceniem.
2
Możesz dostać pieniądze na kurs prawa jazdy, kurs komputerowy czy naukę języka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Kto może skorzystać z rekrutacji dla osób z wyższym wykształceniem?

* Osoby, które mają co najmniej 25 lat i nie ukończyły jeszcze 50. , mające wyższe wykształcenie;
* Osoby pracujące: na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniające pracowników lub będące rolnikiem ubezpieczonym w KRUS;
* Osoby związane z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki)
To warunki, które należy spełnić łącznie, aby wziąć udział w projekcie „Kierunek Kariera".

Z czego można skorzystać?

* Bilans Kompetencji Ogólnych - to usługa doradztwa zawodowego, przygotowana w formie e-learningowej z myślą o osobach z wyższym wykształceniem. Dzięki niej można przeanalizować swoje cele zawodowe i świadomie zdecydować, na co przeznaczyć dofinansowanie - szkolenia, kursy, a może tylko egzamin?
* Pogłębiony Bilans Kariery - to dodatkowa usługa doradcza, realizowana w formie spotkań online z doradcą zawodowym. Bilans pogłębiony polecany jest szczególnie osobom, które chcą dokonać głębszej analizy swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej, lepiej poznać swój potencjał i możliwości jakimi dysponują, a także stworzyć swój indywidualny plan rozwoju.
* Bony na szkolenia - w ramach projektu Kierunek Kariera można otrzymać 180 bonów o wartości 2700 zł z 85 proc. dofinansowaniem. Bony można przeznaczyć na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, zarządzania projektami, a także prawo jazdy kategorii A, B, B+E.
* Bony na egzamin - bonami można również zapłacić za sam egzamin z zakresu kompetencji językowych, komputerowych i zarządzania projektami.

Przed przystąpieniem do rekrutacji trzeba założyć profil zaufany i konto w Bazie Usług Rozwojowych. W dniach od 14.06-31.08.2021 (lub wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc) na stronie kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Zgłoś się", wypełnić formularz zgłoszeniowy.