Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

08.04.2011 10:13 | 0 komentarzy | 4 293 odsłony | red
Piłkarskie pojedynki Balina z Przeciszowem i Chełmka z Osiekiem, mecz szczypiornistów MTS-u Chrzanów z Bochnią oraz zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Bolęcinie, to tylko niektóre sportowe wydarzenia najbliższego weekendu.
0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Czy Dawid Chylaszek poprowadzi Chełmek do zwycięstwa nad Osiekiem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarskie pojedynki Balina z Przeciszowem i Chełmka z Osiekiem, mecz szczypiornistów MTS-u Chrzanów z Bochnią oraz zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Bolęcinie, to tylko niektóre sportowe wydarzenia najbliższego weekendu.

PIŁKA NOŻNA
IV liga
Orzeł Balin-Przeciszovia Przeciszów (sobota, 9 kwietnia, godz. 16)

V liga
KS Chełmek-Spójnia Osiek (sobota, 9 kwietnia, godz. 16.30)
W ubiegłotygodniowych derbach ziemi chrzanowskiej Chełmek przegrał pechowo z liderującą Trzebinią na jej terenie, tracąc decydującego gola tuż przed końcem spotkania. Porażka sprawiła, że podopieczni Jacka Dobrowolskiego spadli na dziewiąte miejsce w klasyfikacji (mają 27 punktów).
Spójnia także uległa w poprzedniej kolejce (u siebie z Niwą Nowa Wieś). W tabeli plasuje się na piątej pozycji (ostatniej gwarantującej awans do czwartej ligi) z dorobkiem 29 "oczek".
- Szkoda porażki w Trzebini, ale liga nie kończy się na tym meczu. Z Osiekiem, tak jak w każdym pojedynku, walczymy o pełną pulę. W sobotnim meczu zabraknie Górskiego, pauzującego za nadmiar żółtych kartek - mówi Jacek Dobrowolski.

Klasa A
Wolanka - Lgota (sobota, 9 kwietnia, godz. 16 w Tenczynku), Płaza - Kościelec, Kwaczała - Regulice, Myślachowice - Zalas (wszystkie: sobota, 9 kwietnia, godz. 16.30), Okleśna - Młoszowa, Kamień -Gromiec, Balin II - Babice (wszystkie: niedziela, 10 kwietnia, godz. 16)

Klasa B
Mętków - Dulowa, ZWM Wodna - Brodła, Jankowice - Alwernia II (wszystkie: sobota, 9 kwietnia, godz. 16), Sanka - Siersza (niedziela, 10 kwietnia, godz. 12), Bolęcin-Rusocice, Pogorzyce-Tenczynek (oba: niedziela, 10 kwietnia, godz. 16)

Ciekawie powinno być w Mętkowie, gdzie miejscowa Korona podejmie wicelidera - UKS Dulowa. W jesiennym spotkaniu tych ekip nie brakowało wielkich emocji. Po tym jak gospodarze zdobyli gola w doliczonym czasie gry (na 2-1), przyjezdni niezadowoleni z takiego stanu rzeczy zeszli z boiska w proteście , jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra.
- Miejscowi na pewno będą chcieli się zrewanżować za tamten mecz. Korona to niewygodny rywal. Widziałem ich podczas ostatniego spotkania w Sierszy. To całkiem inna ekipa, niż jesienią. Pokazali się z dobrej strony. Przegrali, ale zasłużyli na remis - uważa Tomasz Witkowski, grający szkoleniowiec Dulowej. W sobotę nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Płonki i Ziarnika oraz Jarczewskiego (studia).
- Nie myślimy o spotkaniu z poprzedniej rundy. Wszystko zweryfikuje boisko. Faworytem są goście, zespół z czołówki walczący o awans. Remis wziąłbym w ciemno. Przeciwko Dulowej nie wystąpi Krystian Rozmus, który ma pilny wyjazd - mówi Stanisław Dwornik, trener Korony Mętków.

Małopolska liga juniorów młodszych
MKS Trzebinia-Siersza - Tarnovia Tarnów (sobota, 9 kwietnia, godz. 12)
Gospodarzy czeka kolejny istotny pojedynek. Po 15 kolejkach MKS zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 19 punktów. Zespół z Tarnowa jest jedenasty i traci do Trzebini trzy "oczka".
- Każdy mecz jest ważny, ale teraz dochodzi do bezpośredniego starcia sąsiadów z tabeli. Wygrywając z Tarnovią możemy im odskoczyć. Rywal na pewno jest w naszym zasięgu. Mamy jednak problemy. Czterech podstawowych zawodników może bowiem nie wystąpić w sobotę. Tomek Orszulak i Michał Górczyk narzekają na kontuzje, a Kuba Pająk i Kacper Głowacz są chorzy. Ich brak byłby bardzo dużym osłabieniem - mówi Jacek Pająk, trener trzebinian.

I liga juniorów starszych
Orzeł Balin - Niwa Nowa Wieś (sobota, 9 kwietnia, godz. 10)

PIŁKA RĘCZNA
I liga mężczyzn
MTS Chrzanów - BKS Bochnia (sobota, 9 kwietnia, godz. 18, hala sportowa MOKSiR w Chrzanowie)

III liga mężczyzn
PMOS Chrzanów - Kusy Kraków (niedziela, 10 kwietnia, godz. 18.30, hala sportowa przy ZS w Libiążu)

Małopolska liga młodzików
PMOS SPR Libiąż - PM Tarnów I (sobota, 9 kwietnia, godz. 10.30)

JEŹDZIECTWO
Krajowe zawody WKKW-CNC, (sobota-niedziela, 9-10 kwietnia, hipodrom w Bolęcinie)
(MK)