Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Drewniane garaże pod lupą. Budować, czy nie?

31.05.2021 23:37 | 0 komentarzy | 653 odsłony | red

Materiał promocyjny

Konstrukcja drewnianych garaży odznacza się przyjemną dla oka formą i skandynawskim zacięciem. Ta ekologiczna alternatywa dla blaszanych wiat zyskuje coraz większą popularność w Polsce. O koszcie wybudowania i zaletach posiadania garażu z drewna rozmawiamy z Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem Eko Architektury, czyli wiodącego producenta w branży konstrukcji drewnianych.
0
Drewniane garaże pod lupą. Budować, czy nie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Termin realizacji i koszt budowy

 • Redakcja: Skąd pomysł na tworzenie i sprzedawanie drewnianych garaży?
 • Przemysław Balcewicz: Myślę, że to wypadkowa naszej kreatywności i potrzeb rynku. W Eko Architekturze od lat stawiamy drewniane domki, więc kwestią czasu było poszerzenie naszej propozycji o garaże drewniane, czy wiaty. Obecnie katalog projektów obejmuje ponad 30 konstrukcji. Oczywiście zajmujemy się nie tylko ich zaprojektowaniem, ale przygotowaniem elementów i montażem u inwestora. Zdarza się, że realizujemy indywidualne zamówienia.
 • Redakcja: Jak wobec tego kształtują się koszty budowy takiego garażu?
 • Przemysław Balcewicz: Wbrew pozorom nie jest to duży wydatek. W zależności od wybranego projektu, wielkości garażu, czy typu drzwi i okien inwestycja zamknąć się może w kilkunastu tysiącach złotych. Mówimy tutaj o konstrukcji z hydroizolacją na fundamencie, impregnacją, wodoszczelnym pokryciem dachu, oknami, drzwiami i tak dalej. Są to naprawdę nowoczesne budynki użytkowe, w miłej dla oka i korzystnej dla portfela odsłonie.

 • Redakcja: Jaki czas potrzebny jest do postawienia kompletnego garażu z drewna?
 • Przemysław Balcewicz: U nas w firmie jest to zależne od powierzchni garażu. W każdym przypadku dbamy o błyskawiczne i solidne wykonanie pracy. Garaż o wielkości do 20m2 stawiamy średnio w 2 dni, a jeśli budynek jest większy to prace konstruktorów wydłużają się o 1-2 dni. Mniejsze wiaty jesteśmy w stanie postawić w jeden dzień z zapewnieniem, że montaż został przeprowadzony prawidłowo i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Co z bezpieczeństwem garaży z drewna?

 • Redakcja: Czy spotyka się Pan z przeświadczeniem, że drewniany garaż jest mniej bezpieczny od popularnego "blaszaka"?

 • Przemysław Balcewicz: Raczej nie. Inwestorzy mają wiedzę na temat wytrzymałości drewna i tego, jakie zabezpieczenia zastosować można w celu ochrony pojazdów i sprzętu przetrzymywanych we wnętrzach drewnianych budynków. Zawsze staramy się dodatkowo poinformować klienta o tym, w jaki sposób jego mienie jest chronione przed kradzieżą, czy choćby warunkami atmosferycznymi. Bramy i drzwi garażowe zamykane są na klucz, okna posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, a dzięki hydroizolacji, uszczelkom i pokryciu dachowemu elementy przechowywane w garażu są chronione przed wahaniami temperatur, czy opadami. Zdarzają się oczywiście osoby kwestionujące te kwestie, ale po rozmowie z naszymi przedstawicielami i obejrzeniem konstrukcji na własne oczy wątpliwości znikają.
 • Redakcja: Jakie dwie najważniejsze korzyści postawienia garażu z drewna mógłby Pan wymienić?
 • Przemysław Balcewicz: Nasze garaże drewniane są z pewnością ekologiczne i myślę, że właśnie to jest ich ważnym walorem. Do produkcji wykorzystujemy odnawialny surowiec, czyli drewno. Również sama eksploatacja budynku jest ekologiczna, bo dzięki systemom izolacyjnym garaż oszczędza energię pochłanianą w normalnych warunkach na przykład na ogrzewanie. Myślę, że drugą zaletą będzie naturalny balans wilgoci w środku garażu. Drewno dobrze pochłania wilgoć nagromadzoną w powietrzu, a po osuszeniu jest w stanie ponownie przyjąć jej nadmiar. To korzystne zwłaszcza z punktu widzenia inwestorów, którzy w swoich garażach chcą przechowywać nie tylko samochody, ale sprzęt, czy materiały budowlane.

 • Redakcja: Serdecznie dziękujemy za rozmowę.
 • Przemysław Balcewicz: Również dziękuję.

Firma Eko Architektura to wiodący producent konstrukcji drewnianych w Polsce. Oprócz garaży drewnianych oferta obejmuje domy ogrodowe, altany, czy domy całoroczne z izolacją. W Eko Architekturze troska o środowisko idzie w parze z nowoczesnością, a dzięki szybkim terminom realizacji i niskim kosztom budowy firma zyskała zaufanie setek inwestorów w całym kraju.

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

Materiał promocyjny