Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mijamy się kolizyjnie na węźle balińskim w Chrzanowie

29.05.2021 13:00 | 8 komentarzy | 8 850 odsłon | Łukasz Dulowski
Wielu kierowcom stwarza problemy wyjazd na główną drogę w sąsiedztwie wiaduktu nad autostradą A4. Pytają, kto ma tam pierwszeństwo?
8
Mijamy się kolizyjnie na węźle balińskim w Chrzanowie
Węzeł baliński w Chrzanowie. Na zdjęciu zjazd z A4 oraz wyjazd z ul. Działkowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Sytuację przedstawia publikowane zdjęcie. Kierowca szarego renaulta laguny stoi na ul. Działkowej i chce skręcić w lewo, w stronę Balińskiej w Chrzanowie. Prawie naprzeciwko, na zjeździe z autostrady, mamy białego fiata, który też zamierza skręcić w lewo, w kierunku Balina. I kto tutaj powinien ustąpić pierwszeństwa?

- Na skrzyżowaniu Balińskiej z Działkową pierwszeństwo określają: od ul. Działkowej znak B-20 „STOP", a od zjazdu z autostrady A-7 „ustąp pierwszeństwa". Kierowcy znajdują się w sytuacji równorzędnej. W przypadku, gdy obaj kierowcy wykonują manewr skrętu w lewo, obowiązuje ich zasada wyminięcia się z prawej strony. Ponadto kierujący, który dojeżdża do skrzyżowania od strony znaku B-20, ma obowiązek się zatrzymać. Reasumując, układ skrzyżowania oraz jego geometria, a także sytuacja równorzędna w jakiej znajdują się kierujący, nie pozwala na wyminięcie się bezkolizyjne. Manewr powinien zostać wykonany w tzw. sposób kolizyjny przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności - tłumaczy asp. sztab. Marcin Łąka z wydziału ruchu drogowego KPP w Chrzanowie.

Jeśli są inne miejsca w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice, gdzie macie wątpliwości dotyczące stosowania przepisów ruchu drogowego, to prosimy o kontakt mejlowy: gazeta@przelom.pl lub lukasz.dulowski@przelom.pl

Więcej przeczytacie w będącym w sprzedaży wydaniu „Przełomu", dostępnym także w wersji elektronicznej na kiosk.przelom.pl

CZYTAJ TEŻ:
Bez kierunkowskazu zygzakiem na wprost na osiedlu Trzebionka w Trzebini